پیشگیری از بروز مسمومیت های غذایی و شیمیایی در طول سفر

به گزارش ایپتن، هر ساله در آستانه فرارسیدن نوروز با توجه به خانه تکانی و استفاده از شوینده های مختلف و همچنین در طول مسافرت های نوروزی، تعداد کثیری از مردم به ویژه بچه ها، مسموم و روانه بیمارستان ها می شوند.

پیشگیری از بروز مسمومیت های غذایی و شیمیایی در طول سفر

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لوکس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،هر ساله در آستانه فرارسیدن نوروز با توجه به خانه تکانی و استفاده از شوینده های مختلف و نیز در مسافرت های نوروز و استفاده از مواد غذایی که در طول سفر یا به خوبی نگهداری نشده یا مواد غذایی آلوده بوده است، تعداد کثیری از مردم به ویژه بچه ها، مسموم و روانه بیمارستان ها می شوند که می توان با رعایت برخی نکات ساده از بروز این گونه مسمومیت ها پیشگیری کرد.

پیشگیری از مسمومیت های غذایی

غذاهای مسموم کننده ممکن است بو یا مزه ناخوشایندی نداشته باشند، با وجود اینکه بیشتر مسمومیت های غذایی معمولاً ظرف 24 ساعت رفع می شوند، اما برخی از این مسمومیت ها می توانند باعث مرگ افراد شوند. از آنجا که رعایت ایمنی غذایی مانع بروز مسمومیت غذایی خواهد شد توصیه می گردد در هنگام سفر از حمل گوشت خام ، تخم مرغ خام و فرآورده های لبنی با ماندگاری کوتاه خودداری گردد، چرا که این مواد غذایی ظرف مدت بسیار کوتاهی فاسد می شوند.

همچنین بهتر است از خرید قوطی های کنسرو دارای برآمدگی ، فرورفتگی و یا نشتی خودداری شویم و در صورت خرید مطمئن شویم که درپوش آن ها شکسته نشده باشد. اگر فرآورده ای ظاهر و یا بوی ناخوشایندی داشت، به هیچ عنوان آن را استفاده نگردد باید توجه کرد کنسروها را قبل از مصرف 20 دقیقه در آب جوش قرار داده و سپس مصرف گردد.

لزوم استفاده از یخدان مناسب در طی سفر

از آن جا که غذاهای پخته شده در مدت زمان کوتاهی خاصیت خود را از دست می دهند و فاسد می شوند بهتر است این غذاها را هرگز بیش از 2 ساعت در دمای محیط قرار نگیرند و برای دوباره گرم کردن غذاهای به جامانده، باید آن ها را تا دمای 74 درجه سانتی گراد گرما داد.

در نظر داشته باشید همواره قبل از آماده کردن و یا خوردن غذا، دست ها با صابون شسته شوند زیرا با آلوده بودن دست ها ممکن از نوعی از اسهال میکروبی در طی سفر و به دلیل عدم رعایت بهداشت به بدن منتقل گردد. به خاطر داشته باشید دست ها باید بعد از استفاده از سرویسهای بهداشتی، برداشتن گوشت خام، سیگار کشیدن، دست زدن به حیوانات و دست زدن به زباله ها شسته شوند.

علایم و نشانه های برخی از مسمومیت های غذایی با تاخیر ظاهر می گردد. یعنی ممکن است 12 تا 24 ساعت بعد از مصرف غذای آلوده، علایم در فرد مسموم بروز نماید. علایم و نشانه های این مسمومیت ها شامل سردرد، تب، خستگی، تهوع، استفراغ، اسهال آبکی شدید، کم شدن آب بدن، ضعف و درد شکم هستند.

بوتولیسم

بوتولیسم نوعی مسمومیت غذایی کشنده است که در اثر مصرف کشک غیر پاستوریزه ، غذاهای کنسروی (که قبل از مصرف حرارت مناسب به آنها نرسیده است) و یا سوسیس و کالباس خام و آلوده بروز می نماید. علایم و نشانه های این مسمومیت با تاخیر(بعد از 12 تا 24 ساعت) ظاهر می گردد که تاری دید، دوبینی، افتادگی پلک فوقانی، عدم توانایی حرکتی، اختلال تکلم، لکنت زبان، سختی بلع، خشکی و درد گلو از جکله این علائم هستند. مهم ترین اقدام درمانی در این مسمومیت، تجویز سریع ضد سم در مرکز درمانی است که در صورت عدم درمان ممکن است فرد مسموم در اثر فلج تنفسی فوت کند.

توجه داشته باشید دستور طلائی پیشگیری از مسمومیت غذایی: پختن غذا و خوردن آن در همان روز است.

پیشگیری از مسمومیت های شیمیایی

در هنگام استفاده از مواد شیمیایی و فرآورده های شوینده و پاک کننده، پنجره ها را باز کنید تا هوا به خوبی در محیط جریان داشته باشد. از اختلاط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک، مواد سفید کننده و لکه بر جداً خودداری کنید. بخارات و گازهای ناشی از این اختلاط بسیار سمی و خفه کننده هستند. بهتر است همواره پس از استفاده از مواد شیمیایی سریعاً درب آن بسته گردد و باید دقت کرد که هیچ ظرف دربسته ای از دسترسی بچه ها در امان نیست.

در صورتی که کودک شما ماده ای غیر خوراکی را بلعید، با مرکز اورژانس 115 و یا مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم 1490 تماس بگیرید.

باید توجه کرد محصولات شیمیایی و شوینده، نفت و بنزین را همواره در ظرف اصلی آن نگهداری کرد. هیچ گاه این فرآورده ها را در ظرف مواد خوراکی (مانند بطری نوشابه) نگهداری نشوند. این عمل سبب خورده شدن اشتباهی این مواد توسط بچه ها خواهد شد.

جهت کاهش احتمال بروز مسمومیت با گاز منوکسید کربن (که بی رنگ، بی بو و شدیدا سمی است) باید یک سیستم تهویه هوا در محیط موجود باشد. باید دائما از سلامت و استاندارد بودن دستگاه های گرمازا و وسایل خوراک پزی اطمینان حاصل گردد و دودکش این وسایل را کنترل شوند.

خوابیدن در اتومبیل روشن ممنوع

این کار سبب بروز مسمومیت کشنده با منوکسید کربن خواهد شد. همچنین از روشن کردن گاز پیک نیکی در داخل چادر و یا اتومبیل و یا در محیط بسته در طی سفر به منظور تامین گرما، جدا خودداری گردد.

توصیه می گردد چنانچه در یک محیط بسته و دارای بخاری نفتی یا گازی حالت تهوع، سرگیجه و خواب آلودگی داشتید، سریعاً بقیه را در جریان بگذارید و اگر مشکوک به مسمومیت با منوکسید کربن هستید سریعاً محیط را ترک کنید. هر شخصی که با گاز منوکسید کربن در تماس بوده و دارای علایم ملایم تا متوسط است باید فوراً توسط پزشک معاینه گردد. نوزادان و افراد مسن، زنان حامله، افرادی که دارای ناراحتی های قلبی عروقی هستند چنانچه با این گاز در تماس باشند حتی در صورت نداشتن علامت حتماً باید توسط پزشک معاینه شوند.

در صورت بروز مسمومیت، پیش از رسیدن به مرکز درمانی چه باید کرد؟

تماس سریع با اورژانس یا یکی از نزدیک ترین مراکز درمانی یکی از اقدامات مهم در مواقع بروز مسمویت خواهد بود، از آن جا که برخی از مواد شدیدا کشنده اند باید حتما در یک مرکز اورژانس درمان شوند. همچنین برخی از مواد شیمیایی بسیار قوی هستند و می توانند سبب سوختگی پوست، بروز صدمات دائمی در چشم شوند.

توجه داشته باشید برخی از مواد در صورت خورده شدن، شدیدا کشنده اند. مقادیر بالای داروها، خصوصا در بچه ها می توانند تهدیدکننده سلامت باشند لذا در تمام موارد بالاذکر شده پزشک تنها فردی است که می تواند مشخص کند برای درمان چه باید کرد.

مسمومیت از راه تنفس

در صورت بروز مسمومیت، ابتدا این کارها را انجام دهید: هرچه سریعتر فرد مسموم باید به هوای آزاد منتقل گردد، از تنفس دود و گازهای فراوری شده پرهیز کند، بهتر است بلافاصله درب ها و پنجره ها را باز کرد و اگر فرد مسموم نفس نمی کشید، تنفس مصنوعی را آغاز کنید سپس بااورژانس تماس بگیرید.

مسمومیت از راه پوست

در صورت مسمومیت، ابتدا این کارها را انجام دهید: لباسهای و پوشش آلوده را درآورید، پوست را با آب جاری به مدت 10 دقیقه شستشو دهید، پوست را با آب و صابون بشویید، پوست را خوب آبکشی کنید و سپس بااورژانس تماس بگیرید.

مسمومیت از راه چشم

در صورت مسمومیت، ابتدا این کارها را انجام دهید: هر دو چشم را با آب جاری ولرم شستشو دهید. این عمل 15 دقیقه باید ادامه داشته باشد. فرد مسموم باید در حین شستشوی چشم با آب جاری، تا جای ممکن مرتبا چشم ها را (مانند چشمک زدن) باز و بسته کند. اصراری به بازنگهداشتن چشمها نداشته باشید و سپس بااورژانس تماس بگیرید.

مسمومیت از راه دهان

در صورت مسمومیت، ابتدا این کارها را انجام دهید: اگر فرد مسموم نفس نمی کشد، تنفس مصنوعی را آغاز کنید. اگر فرد مسموم هوشیار است، کنترل کنید آیا می تواند چیزی را ببلعد یا خیر. قبل از هماهنگ نمودن با مرکز کنترل مسمومیت ها (شماره تلفن 1490) مسموم را وادار به استفراغ نکنید. در برخی موارد، استفراغ سبب بروز صدمات بیشتر خواهد شد. بقیه اقدامات باید در بخش اورژانس بیمارستان صورت گیرد.

منبع:فارس

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 720

به "پیشگیری از بروز مسمومیت های غذایی و شیمیایی در طول سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از بروز مسمومیت های غذایی و شیمیایی در طول سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید