نبوغ در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است

به گزارش ایپتن، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری از آماده شدن بالگرد مریخی نبوغ برای انجام هشتمین پروازش اطلاع داد.

نبوغ در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است

بنابر گزارش ناسا بالگرد مریخی نبوغ هشتمین پرواز خود را احتمالا 21 ژوئن انجام خواهد داد. این بالگرد کوچک قدرتمند با ادامه سفر در کنار مریخ نورد استقامت طی این پرواز 160 متر به سمت جنوب پرواز نموده و در یک ناحیه نو دیگر فرود خواهد آمد.

این بالگرد مریخی تا به امروز هفت پرواز پیروز در سیاره سرخ داشته است و با یاری دوربین های خود پیروز به ثبت تصاویر جذابی شده است. در تنها پروازی که این بالگرد با مشکل روبرو شد پرواز ششم بود که در نهایت در آن هم با پیروزیت فرود آمد. بالگرد مریخی نبوغ در پرواز ششم خود یک ناهنجاری را تجربه کرد اما با پیروزیت توانست فرود آید. هاوارد گریپ(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در این باره گفت: در ابتدا همه چیز خوب پیش رفت اما چند ثانیه نبوغ دچار یک اشکال شد که جریان تصاویر را از دوربین ناوبری آن به رایانه داخلی آن قطع کرد. داده ها نشان می دهد که خطایی در خط تصاویر منتقل شده به وسیله دوربین ناوبری نبوغ اتفاق افتاده است. این باعث از بین رفتن یک تصویر واحد شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1694

به "نبوغ در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبوغ در تدارک هشتمین پرواز در مریخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید