ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد

به گزارش ایپتن، نیروی دریایی آمریکا اعلام نمود: ناو هسته ای هواپیمابر تئودور روزولت منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد تا در شرق و شمال اقیانوس آرام مستقر گردد.

ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نیروی دریایی آمریکا روز آدینه در وبسایت خود بیان کرد: ناو هواپیمابر تئودور روزولت منطقه ناوگان هفتم دریایی واقع در دریای جنوبی چین را ترک نموده و 13 نوامبر وارد منطقه سوم ناوگان عملیاتی شده است.

چین اقدام به ساخت و ساز جزایر مصنوعی در دریای جنوب چین نموده است. این اقدام با واکنش منفی کشورهای منطقه و آمریکا روبرو شده است.

آمریکا تاکید نموده است که مالکیت چین بر جزایر مصنوعی ساخته شده در دریای جنوبی چین را به رسمیت نمی شناسد و به ماموریت های دریایی و هوایی خود مطابق با قوانین بین المللی ادامه خواهد داد.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا 5 نوامبر چهارشنبه دو هفته قبل از ناو هواپیمابر تئودور روزولت در دریای جنوبی چین دیدن کرد.

ملاقات اشتون کارتر از این ناو آمریکایی یک هفته پس از آن صورت گرفت که ناو آمریکایی یو اس اس لاسن در نزدیکی جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین حرکت نموده و این اقدام با واکنش شدید پکن روبرو شده است.

چین اقدام ناو آمریکایی لاسن در حرکت در 12 مایلی جزایر مصنوعی دریای جنوبی چین را اقدامی تحریک آمیز ارزیابی نموده است ولی واشنگتن تاکید نموده است که این اقدام مطابق با قوانین بین المللی بوده است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 687

به "ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو آمریکایی منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید