مقررات تازه ورود به کشور ارمنستان اعلام شد

به گزارش ایپتن، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، مقررات نو ورود به کشور ارمنستان اعلام شد.

مقررات تازه ورود به کشور ارمنستان اعلام شد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

سفارت کشورمان در ایروان در اطلاعیه ای گفت که وزارت بهداشت ارمنستان مقررات تازه ورود به این کشور از مرزهای زمینی و هوایی را به توضیح ذیل گفت:

در زمان ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک زیر را به همراه داشته باشد یا نتیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیش تر از 72 ساعت از آن نگذشته باشد و یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید؛ در صورتی که واکسن مورد استفاده، یک دوزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل 28 روز از زمان واکسیناسیون و در صورتیکه واکسن طی چندین دوز تزریق می گردد به گذشت حداقل 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز آن اشاره داشته باشد.

برای بچه ها تا سن یک سال (11 ماه و 29 روز) احتیاج به تست منفی و یا گواهی واکسن نیست.

در صورت عدم ارائه گواهی، فرد باید در مراکز مستقر در پایانه های مرزی و یا فرودگاه، مورد آزمایش کرونا قرار گیرد و تا حصول نتیجه منفی آزمایش، قرنطینه اجباری گردد. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می گردد و طی مدت 48 ساعت در اختیار شخص قرار می گیرد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد از قرنطینه خارج می گردد.

گواهی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه گیری را شامل گردد و به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.

گواهی واکسن به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد و فرم حاوی نام رئیس مرکز انجام واکسیناسیون، نام و نام خانوادگی فردی که واکسن دریافت کرده، شماره کارت شناسایی فرد، تاریخ تولد، اسم واکسن، شماره سریال و تاریخ دریافت هر دوز را شامل گردد و به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش امضا و به مهر مرکز مذکور مهمور گردد و می تواند حاوی کد (QR) باشد که به وسیله آن میتوان به جزئیات گواهی واکسیناسیون دسترسی پیدا کرد.

گواهی که مسافر ارائه می نماید باید براساس اصل عمل متقابل، به وسیله نهاد ذیصلاح در جمهوری ارمنستان قابل پذیرش باشد. فرد بعلاوه می تواند گواهی واکسن را به وسیله نرم افزار گوشی تلفن همراه ارائه دهد یا آن را از تلفن همراه بر روی کاغذ چاپ و ارائه نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1711

به "مقررات تازه ورود به کشور ارمنستان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات تازه ورود به کشور ارمنستان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید