مجموعه آثار برگزیده جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی منتشر شد

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - کتاب افق تجربه 9، مجموعه آثار برگزیده نهمین جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی به همت اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان منتشر شد.

مجموعه آثار برگزیده جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی منتشر شد

در مقدمه کتاب افق تجربه 9 که به قلم مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی در ابتدای این کتاب نوشته شده است، می خوانیم:

بر همه آشکار است که تعلیم و تربیت کلید فتح آینده است و از دیر باز انتظار از آموزش و پرورش آن بوده است که انسان های فردا را تربیت کند و نسل امروز را برای زندگی در جامعه فردا آینده سازند.

در رویارویی با انواع چالش هایی که آینده در دل خود پنهان دارد جامعه بشری برای رسیدن به آرمان های والای انسانی چون صلح و عدالت اجتماعی، آموزش و پرورش را سرمایه اجتناب ناپذیر می داند.

بی تردید ریشه دار شدن و پیشرفت بزرگ امروز نظام اسلامی مرهون رهبری بی نظیر حضرت امام رحمة الله علیه، جانفشانی شهیدان، ازخودگذشتگی ایثارگران و تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه ای است که ایمان همراه با عمل صالح، خودباوری، جهاد مستمر علمی، بهره گیری از فناوری های نوین، ابتکار و نوآوری، تحول بنیادین در آموزش و پرورش، وفاداری به آرمان های امام راحل و شهیدان والا مقام، عشق به معنویت و ارتباط با خدا و پیشرفت همراه با عدالت را از جمله مولفه های اصلی حرکت در جهت توسعه و تعالی می داند.

تربیت حقیقی همانا کشاندن آدمی به سوی ارزش های والای انسانی است چنانکه این ارزش ها را بفهمد، بپذیرد، دوست بدارد و به کار گیرد انسانی که به این مقام دست یابد به گزینش ارزش ها خواهد پرداخت و راهنما و تربیت کننده خویش خواهد شد و این بهترین معنای تربیت است که همانا رو کردن آزادانه و آگاهانه و ارزش هاست.

کتاب افق تجربه9 که مجموعه آثار برگزیده نهمین جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی است به همت اداره کل امور تربیتی و مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، معاونت پرورشی و فرهنگی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در زمستان 1400 و با شمارگان 1100 جلد منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2067

به "مجموعه آثار برگزیده جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه آثار برگزیده جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید