صفارهرندی: شکست طرح تجزیه عراق هیولای اهریمنی آمریکا را وادار به عقب نشینی کرد

به گزارش ایپتن، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شکست امریکا در طرح همه پرسی اقلیم کردستان گفت: جمهوری اسلامی با ایستادگی در برابر دشمنانِ نظام، هیولای اهریمنی را وادار به شکست در مقابل طرح تجزیه و تشکیل کشورهای کوچک در منطقه غرب آسیا کرد.

صفارهرندی: شکست طرح تجزیه عراق هیولای اهریمنی آمریکا را وادار به عقب نشینی کرد

به گزارش ایپتن از اسلامشهر، محمدحسین صفارهرندی در پانزدهمین یادواره شهدای شاطره اسلامشهر که با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد حضرت مهدی موعود(عج) این شهرستان برگزار گردید، گفت: هنر شهدا در دوران دفاع مقدس این بود که با نثار جان و خونشان واقعیت های موجود را به واقعیت های مطلوب تغییر دادند.

وی بیان نمود: فلسفه وجودی این نشست ها این است که چگونه ادامه دهنده راهی باشیم که شهدای این سرزمین با بالاترین درجه از ایثار، با خون خود ترسیم کردند؛ به عبارت دیگر چه طور می گردد به آیندگان نشان داد که خط راه شهدا همیشه جاری بوده و تمام ناشدنی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود فاصله میان راه شهدا و مجاهدان فی سبیل الله از واقع گرایی اضافه کرد: واقع گرایان در روبرو با واقعیت ها چاره ای جز تسلیم شدن در مقابل واقعیت نمی بینند، راهی که بعضی از دولتمردان جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب رفتند و تمام حرفشان هم این بود که تا حالا دیده اید که آهویی در برابر گرگ بایستد و مقابله کند، این استدلال ناشی از رویکرد واقع گرایانه آن ها بود.

صفارهرندی در ادامه توضیح داد: اما امام خمینی(ره)، شهدا و پیشگامان در راستا انقلاب در دفاع از حریم نظام در دوران دفاع مقدس هرگز واقع گرا نبودند؛ اما با واقع گرایی توانستند واقعیت های موجود را به سمت واقعیت های مطلوب تغییر دهند. در آن دوران آدم های ضعیف النفسِ واقع گرا می خواستند اروندرود را که به عنوان یک آب راه مرزی و از دارایی های عظیم کشورمان است، را به دشمن واگذار نمایند؛ اما شهدا و دلیرمردان جان برکف با نثار جان خود واقعیت را تغییر دادند و دشمن قدرتمند و زورگو را به شکست وا داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز ایران اسلامی واقعیت های موجود در جهان را تغییر داده است، گفت: جمهوری اسلامی با ایستادگی در برابر دشمنانِ نظام، هیولای اهریمن را وادار نموده تا امروز با ناکامی بزرگی که دچارش شده، در تجزیه کشورهای غرب آسیا و تشکیل کشورهای کوچک در منطقه شکست بخورد و عقب نشینی کند.

صفارهرندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور مدافعان حرم اهل بیت(ع) گفت: امروز ایران منظومه عظیم و بین المللی اسلامی را شکل داده که در سطح جهان و در حتی در بین کشورهای مختلف از صندلی ویژه ای برخوردار شده و منشأ تحولات منطقه ای و ژئوپولتیکی و استراتژیکی در سطح منطقه غرب آسیا شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر صندلی ایران در منطقه خاورمیانه بیان نمود: بعضی که پیش از این مانع از ورود جمهوری اسلامی در مداخلات منطقه ای می شدند، امروز برای حل مسائل سوریه و ایجاد صلح و ثبات از ایران می خواهند که در بین کشورهای مذاکره نماینده حاضر گردد.

صفارهرندی سپس بیان نمود: خداوند به برکت خون های پاک ریخته شده شهدا و نفس قدسی رهبر انقلاب و عزیزان دلسوز و فداکار راستا را به گونه ای رقم زده که دستاوردهای نظام به مراتب بالاتر از دوران دفاع مقدس است.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 810

به "صفارهرندی: شکست طرح تجزیه عراق هیولای اهریمنی آمریکا را وادار به عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفارهرندی: شکست طرح تجزیه عراق هیولای اهریمنی آمریکا را وادار به عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید