سرمربی 40 میلیاردی روی نیمکت استقلال، وزارت ورزش هم اوکی داد!

به گزارش ایپتن، این روزها بزرگ ترین دل مشغولی طرفداران استقلال تمدید قرارداد با ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی تیمشان است.

سرمربی 40 میلیاردی روی نیمکت استقلال، وزارت ورزش هم اوکی داد!

به گزارش خبرنگاران روند تمدید قرارداد با سرمربی تیم فوتبال استقلال مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و به نظر می رسد که با ضمانت باشگاه در راستای برآوردن شروط وی، مرد پرتغالی به زودی قرارداد جدیدی را با آبی ها به امضا خواهد رساند.

این روزها بزرگ ترین دل مشغولی طرفداران استقلال تمدید قرارداد با ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی تیمشان است. آنها مصرانه خواستار تحقق این امر هستند و حاضر نیستند هیچ مربی دیگری را جز او روی نیمکت تیمشان ببینند!

در زمان مدیریت مصطفی آجورلو، مدیرعامل وقت استقلال، ساپینتو با استقلال قرارداد 2 ساله ای را به امضا رساند، قراردادی که براساس آن، برای سال دوم طرفین باید به توافق برسند!

ساپینتو پس از پیروزی مقابل تراکتور روبه روی خبرنگاران نشست و درباره تمدید قراردادش جملات مهمی را بر زبان آورد و وقتی از او پرسیده شد قراردادش را تمدید می نماید یا خیر؟ گفت ضرب الاجل برای حل این موضوع تا هفته بعد است، به خاطر اینکه ما خیلی در خصوص این موضوع صحبت نموده ایم و واقعا بابت آن خسته هستم. اگر تا هفته بعد حل نگردد، دیگر نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد. واقعا خسته ام از اینکه آنها می خواهند و ما می خواهیم و ... وقتش است که این موضوع حل گردد. ما باید برای فصل بعد آماده سازی کنیم و وقت نداریم. باید حداقل 2 ماه پیش این کار انجام می شد، با این حال، این مسئله باید همین هفته حل گردد.

هیئت مدیره به کریمی ماموریت داده بود/ ساپینتو محروم نگردد

اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال چند هفته پیش درباره ادامه همکاری با ساپینتو تشکیل جلسه دادند. گرچه نقدی بر عملکرد این مربی وارد و آن هم این بود که در بازی های بزرگ نتوانسته به موفقیت برسد و رفتارهای حاشیه اش دردسرهای زیادی را برای استقلال ایجاد نموده، اما همگی به این نتیجه رسیدند او یک فصل دیگر در استقلال بماند.

حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال مامور شد تا درباره تمدید قرارداد با ساپینتو مذاکره کند اما بندی در قرارداد او گنجانده گردد تا دیگر رفتاری انجام ندهد که به محرومیتش بینجامد.

مذاکره استقلال با نماینده ساپینتو در دبی

تقریبا 10 روز پیش کیلومترها دورتر از ایران و در حاشیه خلیج فارس نماینده باشگاه استقلال روبه روی مدیر برنامه های ساپینتو نشست و مذاکرات مفصلی را با وی درباره ادامه همکاری انجام داد. طرفین گفت گوهای زیادی را انجام دادند و قرار بر این شد پیشنهادات به طور جدی تر ارائه تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

چراغ سبز وزارت ورزش به تمدید قرارداد ساپینتو

گرچه این موضوع هیچ گاه از زبان مدیران باشگاه استقلال اعلام نشده اما به نظر می رسد ادامه همکاری با ساپینتو به نظر مدیران وزارت ورزش و جوانان نیز بستگی دارد. اخبار دریافتی خبرنگار ورزشی ایرنا از راهروهای ساختمان خیابان سئول حکایت از این داشت که وزارت ورزش و جوانان با تمدید قرارداد موافق است. آنها بر این باور هستند که این مربی در لیگ برتر و جام حذفی با استقلال نتایج خوبی گرفته و از حمایت طرفداران نیز برخوردار است و دلیلی ندارد جای خود را به دیگری بدهد.

سه شرط ساپینتو برای تمدید قرارداد

ساپینتو برای تمدید قرارداد با استقلال مسئله ای ندارد اما برای اینکه در استقلال بماند چند شرط دارد و این شروط را به اطلاع مدیران باشگاه استقلال رسانده است.

اولین و مهم ترین شرط تمدید قرارداد ساپینتو تسویه حساب مالی با او، دستیارانش و بازیکنان استقلال است.

دومین شرطی که ساپینتو برای تمدید قرارداد مطرح نموده، برخورداری تیم از دو زمین مناسب برای تمرینات در فصل آینده است. او اعتقاد دارد زمین تمرین کمپ زنده یاد ناصر حجازی کافی نیست و باید محل مناسب دیگری نیز در نظر گرفته گردد.

سومین شرط ساپینتو پرداخت به موقع قراردادهای بازیکنان در فصل آینده است. او نمی خواهد اتفاقات و حواشی تلخی که در این فصل رخ داد، تکرار گردد و در نتیجه از همین حالا از مدیران استقلال ضمانت خواسته تا قراردادها و پاداش ها به موقع پرداخت شده و او و تیمش به جز مسائل فنی دغدغه ای نداشته باشند.

قرارداد 700هزار یورویی با بندهای قهرمانی

گفته می گردد رقم قرارداد ساپینتو برای فصل آینده 700 هزار یورو خواهد بود. البته برای او پاداش هایی در نظر گرفته خواهد شد که تحت عنوان آپشن در قراردادش درج خواهد شد. به عنوان مثال قهرمانی در لیگ برتر، قهرمانی در جام حذفی، پیروزی در دربی، قهرمانی در سوپرجام باعث خواهد شد قرارداد او چند 10هزار یورو دیگر افزایش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2236

به "سرمربی 40 میلیاردی روی نیمکت استقلال، وزارت ورزش هم اوکی داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی 40 میلیاردی روی نیمکت استقلال، وزارت ورزش هم اوکی داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید