راه اندازی ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت از تیرماه سال 93

به گزارش ایپتن، یک مسئول در بخش خصوصی از راه اندازی ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت از تیرماه سال 93 اطلاع داد این در حالی است که هنوز بحث راه اندازی ایرتاکسی از جنبه توسعه گردشگری هوایی ایران و همچنین ارتقای ایمنی هوایی در صنعت هوانوردی ایران ناکام مانده است.

راه اندازی ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت از تیرماه سال 93

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

ایرتاکسی ها از جمله فاکتورهای توسعه گردشگری هوایی در هر کشوری محسوب می گردد. بارها بخش خصوصی برای توسعه این بخش در صنعت هوانوردی ایران کوشش نموده اما همواره با مسائل بروکراسی اداری بخش دولتی روبرو بوده و هربار بی نتیجه از این شرایط دوباره از اول شروع نموده است.

در دولت پیشین ، آقای رحیمی معاون رئیس جمهور قول مساعدت برای توسعه و ارائه وام به بخش خصوصی در راستای ارتقای شرایط تردد و پرواز هواپیماهای فوق سبک را داده بود اماهیچ گونه وامی از سوی دولت داده نشد و همه چیز در پاره ای از ابهام باقی ماند.

پیش از این رئیس اتحادیه صنایع هوایی کشور در مورد شرایط ایرتاکسی و زمان بهره بر داری از آن گفته بود ایر تاکسی ها برای تسهیل سفرهای درون شهری و همچنین بین شهرهای کوچک و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ استفاده می گردد. به عبارتی تاکسی هوایی می تواند در زمان صرفه جویی بالای کند و اینکه ایمنی تاکسی هوایی خیلی بالاتر است راه و جاده است و با توجه به آمارها حمل و نقل هوایی امن ترین حمل و نقل است.

وی هم چون سایر مسئولان در مورد زمان راه اندازی این نوع از حمل و نقل هوایی در ایران گفته بود با توجه به یاری های مسئولین و همت بخش خصوصی امیدواریم که ایرتاکسی هر چه سریعتر راه اندازی گردد .

اما این گونه که معلوم است شرکت های هواپیمایی ایرانی دست از کوشش خود برنداشته و اقدام به ورود هواپیماها و در نهایت راه اندازی ایرتاکسی ها نموده است.

در این خصوص کاپیتان نورالله امیرآبادی فراهانی مسئول ایمنی پرواز شرکت هواپیمایی پویا در گفت و گو با CHN، گفت: با ورود هواپیما 12 -y و آنتونوف 74 تا ماه تیر سال 93 قادریم بحث ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: با این هواپیماها در حدود 45 نفر می توانند در جهتهای داخلی و بین المللی جابجا شوند و با هواپیماهای کوچک دو موتوره (17 نفره)، می توانیم به عنوان ایرتاکسی فعالیت داشته باشیم.

وی به بعد پروازی این هواپیماها اشاره نمود و گفت: این شرکت قادر است به صورت چارتر و برنامه ای به 5 قاره دنیا پرواز نموده و در طول مدت فعالیت خود نسبت به حمل بار در جهت کشورهای مختلف از جمله دانمارک، بلژیک، آلمان، نروژ، سوئد، ونزوئلا، استرالیا، امارات متحده عربی، روسیه، کشورهای آفریقایی و غیره اقدام کند.

او در پاسخ به این سوال که چند فروند از این هواپیماها برای جابجایی مسافران و یا راه اندازی ایرتاسی دارید اذعان داشت: هواپیما 12 -y با جابجا کردن در حدود 16 نفر دربین جزایرامکان پذیر است در حال حاضر 2 فروند هواپیمای ایلوشین و 3 فروند هواپیماهای آنتونوف داریم.همچنین 3 فروند هم هواپیما 12 -y داریم که از قبل خریداری شده و هواپیمای ایلوشن و آنتونوف که از کشورهای شرقی وارد می گردد و12 -y هم چینی است.

بسیاری از کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی ایران معتقدند که حضور و فعالیت ایرتاکسی ها در بازار هوانوردی ایران می تواند پرسود باشداما هنوز شرایط فعالیت فراهم نشده و امید می رود در دولت فعلی این امر محقق گردد.

عکسها تزیینی هستند

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

منبع: لست سکند
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 659

به "راه اندازی ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت از تیرماه سال 93" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی ایرتاکسی و جابجایی مسافران با هواپیماهای جت از تیرماه سال 93"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید