دورخیز آزادکار عنوان دار هندی برای حضور در المپیک

به گزارش ایپتن و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، سوشیل کومار که سابقه حضور در سه المپیک 2004 آتن، 2008 پکن و 2012 لندن دارد و به مدال های برنز و نقره المپیک نیز دست یافته قصد دارد در المپیک 2021 توکیو به میدان برود. این قهرمان کشتی آزاد جهان که چند سالی نیز از کشتی دور بود، در رقابت های جهانی 2019 قزاقستان در وزن 74 کیلوگرم حضور یافت اما به جایگاهی بهتر از بیستمی دست نیافت.

دورخیز آزادکار عنوان دار هندی برای حضور در المپیک

سوشیل کومار در این رابطه گفت: 37 سال سن دارم و قصد داشتم که در رقابت های کسب سهمیه حضور یابم اما المپیک به تعویق افتاد. البته زمان بیشتری در اختیار دارم و این به معنای آماده سازی بهتر است.

وی در مورد علت حضور طولانی اش در کشتی شرح داد: کشتی ورزشی است که اگر بتوانید بدون آسیب دیدگی بمانید، خوب تمرین کنید، یک هدف تعیین کنید و روی آن کار کنید، می توانید به هدف خود برسید.

کومار در مورد فرایند تمریناتش گفت: من هنوز دوبار در روز تمرین می کنم، اما در حال حاضر نمی توانیم بر روی تشک تمرین کنیم، اما سعی می کنم که فرم خود را حفظ کنم تا اگر خدا کمک کند سهمیه لازم را کسب کنم و در المپیک توکیو حضور یابم.

وی در مورد اینکه آیا می تواند سهمیه المپیک را کسب کند و در وزن 74 کیلوگرم پیروز باشد گفت: سال 2011 نیز مردم می گفتند شرایطش را ندارم اما من می دانم چگونه اینکار را انجام دهم. این کار روزانه من است و می توانم آن را مدیریت کنم.

کومار در مورد اینکه محرومیت چهارساله دوپینگ نارسینگ یاداو رقیب دیرینه اش به دلیل تعویق یکساله المپیک به پایان می رسد و حریف داخلی وی برای حضور در المپیک توکیو خواهد بود گفت: به نارسینگ تبریک می گویم که می تواند دوباره کار خود را از سر بگیرد و برای او بهترین آرزوها را دارم.

وی در پایان در مورد اصلی ترین حریف خود در آسیا خاطرنشان کرد: بکزاد عبدالرحمن اف ازبکستانی که پیروز به کسب مدال طلای بازی های آسیایی شده، واقعاً خوب است و من آمادگی او را به خاطر می آورم. البته من همه را مورد توجه قرار می دهم و تجزیه و تحلیل می کنم، چراکه اگر به اهداف کوچک فکر کنم من را به جایی نخواهد رساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1007

به "دورخیز آزادکار عنوان دار هندی برای حضور در المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز آزادکار عنوان دار هندی برای حضور در المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید