درمانی بی ضرر برای دندان ها

به گزارش ایپتن، دوست داریم که لبخندمان برق بزند هر شب هم بدون استثنا مسواک می زنیم ولی هنوز زردی دندان هایمان توی ذوق میزند!

درمانی بی ضرر برای دندان ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، دوست داریم که لبخندمان برق بزند هر شب هم بدون استثنا مسواک می زنیم ولی هنوز زردی دندان هایمان توی ذوق میزند!

اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید، این مقاله را ازدست ندهید!

راه چاره اینجاست:درمانی ساده و موثر به نام بلیچینگ دندان.

اگر علاقه ای به انجام دادن درمانهای وسیع و پرهزینه مثل لمینت یا کامپوزیت دندان ندارید، بلیچینگ را امتحان کنید.

ممکن است از عوارض کامپوزیت و لمینت دندان بترسید یا برایتان بسیار گران باشد.

بلیچینگ دندان می تواند بدرنگی های ناشی از مصرف سیگار، الکل، قهوه، داروها یا ضربه به دندان را رفع کند. برخی افراد هم به طور طبیعی دندان های تیره تری دارند و مایلند که دندانهایشان روشن تر باشد. چرا که مینا نازک تر شده و عاج بیشتری ساخته می گردد.

عملکرد بلیچ دندان مثل قرار دادن لباس سفید در وایتکس است. مواد مخصوص سفید نماینده روی دندان قرار می گیرند که می توانند به داخل دندان نفوذ نمایند و ملکولهای رنگی را از بین ببرند و در نتیجه رنگ دندان روشن تر می گردد.

دو روش برای بلیچینگ دندان ها وجود دارد. شما می توانید به این کار به مطب دندانپزشکی بروید یا در خانه انجام دهید. اما بهترین و موثرترین روش، ترکیب این دو کار با هم است.

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی این گونه انجام می گردد که دندانپزشک مواد سفیدنماینده را روی دندان شما قرار می دهد. ممکن است از تابش نور شدید یا لیزر هم برای یاری به اثربخشی بیشتر مواد استفاده گردد. باید بدانید که انجام بلیچینگ دندان به روش مطبی باید حداقل 3 بار انجام گردد تا موثر باشد.

به همین خاطر، بهتر است که از ترکیب روش بلیچینگ دندان در مطب و بلیچینگ دندان در خانه استفاده گردد.بلیچینگ دندان در خانه بسیار ساده است. کافیست به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا از دندانهای شما قالبگیری کند.

یک قالب شفاف که به آن تری بلیچینگ گفته می گردد، برایتان ساخته می گردد که فقط دندان هایتان در آن پوشانده می گردد. حالا کافیست که روزانه چند ساعت این قالب را با مواد مخصوص بلیچینگ خانگی در دهانتان بگذارید و شاهد سفید شدن دندانهایتان باشید!

اگر از ترکیب هر دو روش بلیچینک در مطب و بلیچینگ دندان خانگی بهره ببرید، هم دندانهایتان بیشتر سفید می شوند و هم این سفیدی ماندگاری بسیار بیشتری دارد.

این درمان باز هم برایتان کارآیی دارد! تری تان را نگه دارید تا چند سال به کارتان می آید. چون دندانهایتان اصولی سفید شده اند، می توانید حتی چند سال بعد هم باز مواد بلیچینگ خانگی را تهیه کنید و در تری تان بگذارید و ظرف چند روز دوباره رنگ دندان هایتان روشن گردد.

بعد از بلیچینگ دندان تا چند وقت سفید می ماند؟

معمولا بین یک تا سه سال دندانها سفید می مانند. اما بسته به جنس دندان ممکن است تا 5 سال هم این روشنی دندان باقی بماند. فقط کافیست که یک مرکز دندانپزشکی معتبر و یک متخصص خوب زیبایی پیدا کنید!

هنگام بلیچینگ دندان چه مراقبت هایی باید انجام بدهیم؟

از همه مهمتر این است که مواد و نوشیدنی های رنگی نخورید. چای، قهوه، آبمیوه های رنگی مثل آب پرتقال یا آلبالو می توانند باعث رنگ گرفتگی دندان های شما شوند.

از مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان خودداری کنید تا فرایند بلیچینگ دندان موفقیت آمیز باشد.

آیا خمیردندان سفیدنماینده، لاک یا قلم سفیدنماینده مفید هستند؟

لاک سفید نماینده دندان نیز از جمله محصولاتی است که این روزها برای سفید شدن دندان به وفور در داروخانه ها یافت می گردد.

کاربرد لاک دندان نیز به علت عدم نظارت کافی و گاهی مصرف طولانی مدت که باعث ایجاد آسیب می گردد جزو توصیه های دندانپزشکان نیست. علاوه بر اینکه شما احتیاج به مصرف مکرر لاک دندان دارید، از لحاظ مالی هم از هزینه بلیچینگ دندان بیشتر خواهد شد.

خمیر دندان هایی با عنوان خمیر دندان سفید نماینده، ضد جرم یا مخصوص سیگاری ها با داشتن مواد ساینده زیاد به مرور زمان باعث آسیب به مینای دندان می شوند.

عملکرد این مواد مثل تمیز کردن سوختگی ها ظرفها با سیم ظرفشویی است. که خشونت هم روی ظرف ایجاد می نماید.

استفاده از این محصولات توصیه نمی گردد و بهتر است با مشورت دندانپزشک خود از روش های بدون آسیب بهره ببرید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1358

به "درمانی بی ضرر برای دندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمانی بی ضرر برای دندان ها"

1 دیدگاه

سپیده 19 دی 1399

بلیچینگ کلینیک دکتر یزدی زاده عالیه. خیلی طبیعی انجام میشه.ادم لذت میبره دوباره دندوناش سفید میشه

پاسخ به سپیده
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید