خانه تکانی کومان در ترکیب اصلی بارسلونا، پازل تاکتیکی مرد هلندی با ماندن مسی و ورود پیانیچ

به گزارش ایپتن، سرمربی جدید بارسلونا میخواهد این تیم را با ترکیب و یک آرایش تاکتیکی متفاوت از فصول گذشته به میدان بفرستد.

خانه تکانی کومان در ترکیب اصلی بارسلونا، پازل تاکتیکی مرد هلندی با ماندن مسی و ورود پیانیچ

با تور ارزان هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مارکا، اولین نشانه های تأثیرگذاری رونالد کومان بر بارسلونا کم کم در حال ظاهر شدن است. او که ماه گذشته جانشین کیکه ستین شد، قصد ندارد به فلسفه همیشگی بارسلونا که بازی مالکانه و مبتنی بر حفظ توپ است پشت کند اما تفکرات او با ستین که اصرار فراوانی به پاس های پرتعداد در عرض داشت فرق می نماید و ترجیح می دهد که بازی مستقیم تر و پرانرژی تر از تیمش ببیند که نه ستین و نه حتی قبل از او ارنستو والورده پیروز به اجرایش نشدند.

با این حال اولین نکته ای که در خصوص کومان باید به آن توجه داشت، این است که او کسی نیست که تنها به یک سیستم تاکتیکی خاص تکیه کند.

مربی هلندی در مدتی که راهنمایی تیم ملی کشورش را برعهده داشت، ترجیح می داد که از سیستم 3-3-4 استفاده کند که در آن دو هافبک بیشتر روی متوقف و تخریب برنامه بازی حریف تمرکز داشتند و یک هافبک جلوتر مسئولیت بازیسازی برای سه بازیکن هجومی را ایفا می کرد. در آن تیم و نیز آژاکس، فرنکی دیونگ یکی از آن دو هافبک دفاعی بود و در آن پست زیر نظر کومان پیشرفت قابل توجهی داشت.

اگر همانطور که انتظار می رود، کومان در بارسلونا هم دیونگ را در پست مورد علاقه اش به کار بگیرد، سرخیو بوسکتس اولین نفری خواهد بود که قربانی و نیمکت نشین می گردد. کومان مربی است که دوست دارد خط میانی تیمش پرتحرک و پویا باشد اگرچه او گاهی اوقات هم از یک هافبک در مرکز میدان استفاده می نماید. این همان جایی است که بازیکن جدید تیم میرالم پیانیچ می تواند به کار کومان بیاید. در خصوص پست هافبک هجومی نیز جورجینیو واینالدوم می تواند همان نقشی را ایفا نماید که در هلند تحت راهنمایی کومان داشت. از این رو تعجبی ندارد که بارسلونا تمایل زیادی به خرید هموطن سرمربی اش از لیورپول دارد. اما اگر بارسلونا پیروز به جذب واینالدوم نگردد، یکی دیگر از بازیکنانی که سابقه بازی در لیورپول دارد این پست را پوشش می دهد و او هم کسی نیست جز فیلیپه کوتینیو.

گزینه هایی دیگر هم وجود دارد از جمله اینکه پیانیچ کمی جلوتر برود، لیونل مسی کمی عقب تر برود و یا حتی از پِدری بازیکن جدید تیم استفاده گردد.

در جناحین میدان، کومان دوست دارد که بال های تیمش مستقیم و در طول پیشروی حرکت و دائماً از دو طرف زمین بازی دروازه حریف را تهدید نمایند. آنسو فاتی پتانسیل این کار را دارد و شاید در قیاس با دیگر بازیکنان حاضر در نوکمپ بهترین گزینه برای این کار باشد. در سمت مقابل او نیز عثمان دمبله می تواند این کار را انجام دهد. در خط حمله اگر لائوتارو مارتینس، مهاجم آرژانتینی اینتر که بارسا به شدت مترصد خرید اوست، به جمع شاگردان کومان اضافه نگردد، آنتوان گریزمان نقش مهاجم نوک را ایفا خواهد نمود. کومان در یکی از مصاحبه های اخیرش با انتقاد از تصمیم سرمربیان قبلی بارسلونا درباره شیوه استفاده از گریزمان گفت:با همه احترامی که برای نظر آنها قائلم باید بگویم که گریزمان یک بال نیست.

اگر گریزمان و لیونل مسی در آن واحد در ترکیب اصلی قرار بگیرند، آرایش تاکتیکی بارسلونا می تواند به 1-3-2-4 تغییر کند که در آن صورت ستاره آرژانتینی پشت سر هم تیمی فرانسوی اش قرار می گیرد.

مورد دیگری که کومان دوست دارد در تیمش ببیند، تحت فشار قرار دادن حریف است مورد که معمولاً و به طور سنتی از بارسلونا سر نمی زند. کومان هم تمایلی ندارد که تیمش پرسینگ را از خط حمله شروع کند اما در عین حال او نمی خواهد که حریف بتواند آزادی خودش را به نیمه زمین بارسلونا برساند.

از این رو برنامه بازی کومان بر پایه تحت فشار قرار دادن حریف در میانه میدان برای حفظ یا تصاحب توپ است و ارسال مستقیم آن برای مهاجمان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1186

به "خانه تکانی کومان در ترکیب اصلی بارسلونا، پازل تاکتیکی مرد هلندی با ماندن مسی و ورود پیانیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تکانی کومان در ترکیب اصلی بارسلونا، پازل تاکتیکی مرد هلندی با ماندن مسی و ورود پیانیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید