حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی کاملاً منتفی است ، چرا عارف به نهاد اجماع ساز اصلاحات دعوت نشد؟ خبرنگاران

به گزارش ایپتن، دبیرکل حزب هدا در رابطه با اینکه آیا برای مصداق کاندیداتوری افرادی چون لاریجانی در نهاد اجماع ساز بحث شده است، گفت: ما بارها گفتیم که راهبرد اصلی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 صرفاً معرفی کاندیدای اصلاح طلب است.

حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی کاملاً منتفی است ، چرا عارف به نهاد اجماع ساز اصلاحات دعوت نشد؟ خبرنگاران

احمد شریف، دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران و عضو جبهه اصلاح طلبان ایران (نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان) در مصاحبه با خبرنگار احزاب خبرنگاران، با اشاره به اولین جلسه نهاد اجماع ساز، گفت: امروز بعد از ظهر اولین جلسه نهاد اجماع ساز برگزار گشت که در ابتدا یک کارگروه برای تدوین آیین نامه معین شد و انتخاب رئیس و هیئت رئیسه به جلسات آینده موکول شد.

شریف در رابطه با عدم حضور اشخاص مطرحی همچون عارف، اظهار کرد: ما اسامی شخصیت هایی همچون آقایان عارف، پزشکیان، رهامی و سایر افرادی که مطرح هستند را عنوان کردیم، اما به خاطر اینکه این افراد در معرض کاندیداتوری هستند از این اشخاص دعوت به عمل نیامد تا شائبه ایجاد نشود.

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران با اشاره به اینکه سامانه سرا برای انتخابات مجلس شورای اسلامی طراحی شد، اذعان کرد: این سامانه، یک سامانه رای گیری اصلاح طلبان بود که قرار بود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی راه اندازی شود ولی با اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد و منجر به رد صلاحیت بیشتر کاندیداهای اصلاح طلبان شد، این سامانه نیمه کاره ماند و به بهره برداری نرسید.

وی ادامه داد: قرار بود با این سامانه بدنه اصلاح طلب هم در تصمیم گیری ها مشارکت داده بشوند.

شریف در پاسخ به این سوال که آیا این سامانه برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای سال 1400 قابلیت استفاده دارد یا خیر، گفت: باید تغییراتی در آن ایجاد شود تا از قابلیت های این سامانه در بستر فضای مجازی برای نوعی اجماع سازی استفاده کرد.

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران در رابطه با اینکه آیا برای مصداق کاندیداتوری در خصوص آقای لاریجانی بحثی شده یا قرار است در آینده مطرح شود، بیان نمود: ما بارها گفتیم که راهبرد اصلی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 صرفا کاندیدای اصلاح طلب است؛ آقای لاریجانی متعلق به اردوگاه اصلاح طلبان نیست که در رابطه با ایشان بحثی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در رابطه با مصادیق کاندیداتوری تا به الان هیچ صحبتی نشده و اگر این اتفاق بیفتد راهبرد اصلی، اصلاح طلب بودن کاندیدای مطرح شده است؛ کاندیدای اصلاح طلبان خط مشی، تفکر و گفتمان اصلاح طلبی را باید پیگیری کند.

شریف در پایان گفت: با این تفاسیر حمایت از آقای لاریجانی که یک شخصیت اصولگرا محسوب می شود و همه به این امر اذعان دارند، منتفی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1517

به "حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی کاملاً منتفی است ، چرا عارف به نهاد اجماع ساز اصلاحات دعوت نشد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت اصلاح طلبان از لاریجانی کاملاً منتفی است ، چرا عارف به نهاد اجماع ساز اصلاحات دعوت نشد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید