حضور مبهم تیم ملی فوتسال بانوان تایلند در ایران، هزینه های حضور این تیم را چه کسی برعهده گرفته است؟

به گزارش ایپتن، پیش از شروع سال جدید، اصرار کادرفنی تیم ملی فوتسال بانوان بر ملاقات محبت آمیز برابر تیم ملی تایلند بود، اما به رغم اصرار و تاکیدهای انجام شده این تیم به ایران آمد اما ملاقات محبت آمیز ای برگزار نشد.

حضور مبهم تیم ملی فوتسال بانوان تایلند در ایران، هزینه های حضور این تیم را چه کسی برعهده گرفته است؟

با تور ارزان تایلند مهر 99 به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، پس از شکست تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان برابر تایلند در بازی های داخل سالن، این تیم به عنوان یکی از رقبای اصلی ایران در جام ملت های آسیا توصیف شد.

به طوری که کادرفنی تیم ملی فوتسال بانوان بارها در مصاحبه های خود روی بازی تدارکاتی با این تیم اصرار داشتند.تیمی که به ایران آمد اما بازی تدارکاتی با این تیم برگزار نشد. تایلندی ها در مدت حضور خود در ایران یک بازی محبت آمیز برابر تیم ملی اکراین و تیم جوانان ایران برگزار کردند. کادرفنی تیم ملی تایلند پیشنهاد بازی برابر منتخب ایران را نیز در بازی سوم نپذیرفت.

امتناع از بازی با تیم ملی فوتسال تایلند در حالی رخ داد که کادرفنی تیم ملی کشورمان در مصاحبه های مختلفی تاکید به بازی با این تیم داشتند. در همین خصوص به بخش هایی از مصاحبه های کادرفنی اشاره می کنیم.

شهرزاد مظفر در یکی از مصاحبه های خود درباره بازی با تیم ملی فوتسال تایلند گفت: تایلند از تیم ایران خواسته تا به این کشور برویم. تاریخ این مسابقه اصلا با برنامه ما هماهنگ نبود. نمی توانیم فروردین به تایلند برویم، برگردیم و بعد دوباره برای جام ملت های آسیا به تایلند سفر کنیم. از طرفی این شرایط وجود ندارد تا یک ماه در این کشور بمانیم. به همین دلیل موافقت نکردیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان در تاریخ 30 آذرماه نیز در مصاحبه با یکی از رسانه ها مطرح کرد: برای جام ملت های آسیا مذاکراتی با چند کشور داشته ایم که برای بازی با چین نزدیک تریم. اگر بتوانیم با ژاپن و تایلند هم بازی کنیم خوب است.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در یکی دیگر از مصاحبه های خود در تاریخ 10 دی ماه به لزوم بازی با تیم های شرق آسیا داشت و در این باره گفت: برای آماده سازی جهت حضور در جام ملت ها به بازی تدارکاتی با تیم های آسیایی احتیاج داریم. در این رابطه به دنبال برگزاری ملاقاتهای محبت آمیز ای نیز با تیم های چین، تایلند و حتی ژاپن هستیم. تیم ملی ایتالیا اعلام آمادگی نموده است، اما در جام ملت های آسیا با حریفان آسیایی روبه رو هستیم که سبک بازی های آنها با اروپایی ها متفاوت است برای حضوری پیروز در جام ملت های آسیا به ملاقاتهای تدارکاتی با آسیایی ها احتیاج داریم.

نایب رئیس فوتبال بانوان نیز درهمین خصوص صحبت هایی داشته است. صوفی زاده در جمع خبرنگاران و در حاشیه ملاقات محبت آمیز دو تیم ملی فوتسال بانوان ایران و ایتالیا گفت: 12 اردیبهشت ماه سال 97 مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا برگزار می شود بر همین اساس مذاکراتی را با کشورهای چین, ژاپن و تایلند در مورد برگزاری ملاقات محبت آمیز داشته ایم.

وی گفت: با توجه به این که بهمن ماه 2 بازی محبت آمیز با روسیه داریم به دنبال این هستیم که بازی های محبت آمیز دیگر ما در سال 97 برگزار شود. در رابطه با ملاقات ژاپن و تایلند نیز مذاکراتی را انجام داده ایم تا در صورت توافق با این دو تیم نیز بازی محبت آمیز داشته باشیم. البته فدراسیون فوتبال تایلند نیز از ایران دعوت نموده تا روزهای 22 تا 29 فروردین در تورنمنت سه جانبه این کشور شرکت کند که تیم ملی ایران موافقت ننموده است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال یادآور شد: با توجه به این که مسابقات ما در آسیا است در نظر داریم بازی محبت آمیز ای را نیز با تیم های شرقی داشته باشیم. در این خصوص کمیته فنی پیشنهاد بازی با تیم ملی فوتسال تایلند را مطرح نموده است. ما نیز به دنبال برگزاری این بازی هستیم و در نظر داریم که این رقابت را اگر شود به صورت 3 جانبه یا 4 جانبه برگزار کنیم.

این مصاحبه ها در شرایطی مطرح شد که تیم تایلند 25 فروردین ماه در تهران حضور پیدا کرد. اما ملاقات محبت آمیز ای بین دو تیم ایران و تایلند انجام نگرفت!

توجیهی که برای عدم رویارویی با تیم تایلند مطرح شد این بود که در جام ملت های آسیا این تیم یکی از رقبای اصلی ما به شمار می رود و نباید از حالا دستمان برابر این تیم رو شود.

این در حالی است که گفته می شود فدراسیون فوتبال تایلند به وسیله کفاشیان و ترابیان شرایط حضور در ایران را برای خود فراهم کردند.

حال این سوال مطرح است هزینه های حضور این تیم را چه کسی برعهده گرفته است؟ تیمی که به طور حتم به خاطر تجهیزات و امکانات نه چندان ایده آل فوتسال بانوان ایران این همه راه را نیامده است تا مثلا از کمپ بازیکنان کشورمان استفاده کند و در نهایت یک بازی محبت آمیز باتیم جوانان ایران برگزار کند.

گفته می شود آنها زمانی که متوجه شدند تیم ملی اوکراین نیز برای بازی محبت آمیز به ایران آمده است ترغیب شدند که به ایران بیایند. این یعنی تایلند خود عاجز از برگزاری ملاقات محبت آمیز است و ایران باید اسباب بازی محبت آمیز این تیم را در تهران فراهم می کرد!

به هرحال به رغم اصرارهایی که برای ملاقات محبت آمیز با تیم ملی تایلند وجود داشت، این تیم آمد اما بدون بازی با تیم ملی ایران به خانه اش باز می شود. آمدن و رفتنی که ابهاماتی را با خود داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 682

به "حضور مبهم تیم ملی فوتسال بانوان تایلند در ایران، هزینه های حضور این تیم را چه کسی برعهده گرفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مبهم تیم ملی فوتسال بانوان تایلند در ایران، هزینه های حضور این تیم را چه کسی برعهده گرفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید