توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار جهش فراوری

به گزارش ایپتن، معاون بهره وری مالی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: سیاست اداره کل اوقاف استان برای تحقق شعار جهش فراوری، توسعه کشاورزی و دامداری در موقوفات است.

توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار جهش فراوری

به گزارش ایپتن به نقل از تسنیم، آیت محمدی، معاون بهره وری مالی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در راستای سیاست های اشتغال و فراوری و تحقق شعار جهش فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جاری سیاست اداره کل اوقاف استان، توسعه کشاورزی و دامداری در موقوفات است.

وی توضیح داد: در این راستا اخیرا از تمامی اراضی کشاورزی و سرمایه گذاری شهرستان خوی بازدید به عمل آمده است.

معاون بهره وری مالی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه این است که این موقوفات به وسیله خود اداره کل و نه به صورت مشارکتی، احیاء گردد.

وی بیان نمود: هم اکنون مطالعات زمین های موقوفی در حال اجرا است تا معلوم گردد که مستعد کشت چه نوع محصولاتی هستند تا بهره وری لازم بر روی آن اجرا شده و از شکل اجازه ای آنها دور شویم.

محمدی اظهار کرد: این 10 اراضی مستعد کشاورزی و سرمایه گذاری در شهرستان خوی در مجموع 80 هکتار هستند.

وی توضیح داد: همچنین دو پروژه پاشاخان و لطیفه غفارزادگان خوی که پروژه های تجاری و مسکونی موقوفی هستند از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و در هفته وقف سال 99 به بهره برداری می رسند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 955

به "توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار جهش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار جهش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید