تمبر های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد

به گزارش ایپتن، همزمان با هفته هنر انقلاب نخستین بلوک از گروه تمبر های پیشگامان هنر ایران رونمایی شد.

تمبر های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، در مراسمی که عصر یکشنبه بیست و دوم فروردین در محل موزه ارتباطات برگزار گردید، بلوک شش تایی تمبر های پیشگامان هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رونمایی شد. این شش قطعه تمبر که همزمان با هفته هنر انقلاب رونمایی شدند، نخستین بلوک از گروه تمبر های پیشگامان هنر ایران است.

به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، سید جمال هادیان طبائی زواره - نماینده تام الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر-، درباره رونمایی این تمبر ها که بر اساس رویکرد نو وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به حوزه تمبر منتشر شده است گفت: این شش تمبر با آثارفاخری از هنرمندان عظیم ایران ابوالفضل عالی، ایرج اسکندری، حبیب الله صادقی، ناصر پلنگی، کاظم چلیپا و مصطفی گودرزی منتشر شده است که در حاشیه این تمبرها، تصویر هنرمند، سال تولد وی، نام اثر و سال خلق اثر ذکر شده است.

وی اضافه کرد: این نخستین بار است که مجموعه تمبری از آثار مشاهیر فرهنگی و هنری ایران با شناسنامه و مشخصات کامل منتشر می گردد و این تمبر ها می تواند در بازار ارسال مراسلات و بعلاوه به وسیله مجموعه داران و کلکسیونر های تمبر مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در ادامه اضافه کرد: در سال های اخیر تمبر از گردش پستی خارج شده بود، ولی از ابتدای سال جاری، با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تمبر بار دیگر به اسم اوراق بهادار به چرخه پستی کشور اضافه شده و به اسم سفیر فرهنگی بر روی پاکت های پستی استفاده می گردد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر بین هشتاد تا صد هزار مجموعه دار تمبر در کشور وجود دارد که اقدام به جمع آوری تمبرکرده و در نمایشگاه های داخل و خارج از کشور شرکت می نمایند که این تمبر ها می تواند به اسم سفیر فرهنگی کشورمان باشد.

هادیان در ادامه اضافه کرد: با تصمیم شورایعالی تمبر، قرار است در سال نو مجموعه ای از تمبر پیشگامان هنر ایران منتشر گردد که نخستین دوره از این تمبر های فاخر و نفیس، تمبر های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس خواهد بود که انتشار این مجموعه در آینده هم ادامه پیدا خواهد نمود و مجموعه های مجسمه سازان، هنرمندان نقاشی خط و ... هم منتشر خواهد شد؛ بنابراین گزارش مجموعه تمبر پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس همزمان با هفته هنر انقلاب منتشر شده و با حضور محمد مهدی دادمان - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی-، رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست- و سید جمال هادیان - نماینده تام الاختیار وزیر و رئیس شورای تمبر- رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1700

به "تمبر های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمبر های پیشگامان هنر انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید