ترامپ قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وجود مخالفت چین قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد.

ترامپ قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

بر اساس این گزارش، کاخ سفید خاطرنشان کرد که ترامپ علیرغم مخالفت پکن، قانونی را که از اعتراضات هنگ کنگ حمایت می نماید، تایید کرد.

این در حالی است که دونالد ترامپ روز سه شنبه گفت که آمریکا در حال گذراندن مراحل پایانی برای انعقاد یک توافق تجاری با چین است.

وی در ادامه اضافه نمود که آمریکا در عین حال حامی معترضان در هنگ کنگ است.

ترامپ در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر پیغام او برای مردم هنگ کنگ گفت: ما با آنها هستیم. همانطور که می دانید، من رابطه خوبی با رئیس جمهور شی [جینپینگ] دارم. ما در مرحله نهایی یک توافق بسیار مهم هستیم و به گمانم شما می توانید بگویید که این یکی از مهمترین توافقات تجاری تا به امروز بوده است. این بسیار خوب خواهد بود اما در عین حال می خواهیم که شاهد بهبود اوضاع در هنگ کنگ باشیم.

رئیس جمهور آمریکا به صراحت به مصوبه کنگره برای حمایت از معترضان در هنگ کنگ اشاره ای نکرد؛ مصوبه ای که خشم مقامات پکن را به شدت برانگیخته است و ترامپ را در خصوص امضا یا وتوی آن با توجه به تلاشهایش برای دستیابی به یک توافق تجاری با چین مردد نموده بود.

چین از دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا خواسته بود تا قانون حمایت از اعتراضات در هنگ کنگ را که کنگره آمریکا تصویب نموده، وتو کند.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که این قانون هم منافع آمریکا و هم چین را در ارتباط با منطقه خودمختار هنگ کنگ تحت الشعاع قرار خواهد داد و منافع هر دو طرف را به خطر خواهد انداخت.

سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست تا با درک وضعیت و شرایط از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کند و از مداخله در امور هنگ کنگ جلوگیری نموده و قانون را پیش از اجرایی شدن وتو کند.

به گفته گنگ شوانگ، اگر آمریکا به اقدامات اشتباه خود در ارتباط با هنگ کنگ ادامه دهد، چین با قاطعیت دست به اقدامات متقابل خواهد زد.

سنای آمریکا اخیرا به اتفاق آرا طرحی را به بهانه حمایت از حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ تصویب کرد.

این قانون با عنوان قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ، قرار بود به مجلس نمایندگان آمریکا برود و پس از تصویب کنگره آن را به منظور اجرا برای دونالد ترامپ ارسال نماید.

هنگ کنگ در پنج ماه اخیر شاهد ناآرامی ها و درگیری گسترده ای است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 542

به "ترامپ قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ قانون حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید