تباس: برای از سر دریافت رقابت ها دو سناریو داریم، نمی خواهیم فصل به ماه سپتامبر کشیده گردد

به گزارش ایپتن، رئیس سازمان لیگ اسپانیا دو تاریخ احتمالی را برای از سر دریافت رقابت های این لیگ اعلام و تأکید کرد که سقف مهلت به انتها رساندن این بازی ها انتها ماه آگوست است.

تباس: برای از سر دریافت رقابت ها دو سناریو داریم، نمی خواهیم فصل به ماه سپتامبر کشیده گردد

به گزارش ایپتن، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ فوتبال اسپانیا در یک گفت و گوی اینترنتی با رسانه های خارجی توضیحاتی درباره آینده لالیگا و امکان از سر گرفته شدن مسابقات این تورنمنت ارائه کرد. لیگ های اروپایی نزدیک به یک ماه است که به دلیل شیوع کرونا در قاره سبز به حالت تعلیق درآمده اند و تعیین نیست که چه زمانی از سر گرفته شوند. سازمان لیگ اسپانیا اما دو تاریخ را برای از شروع مجدد مسابقات فوتبال در این کشور مد نظر دارند.

تباس در باره تاریخ های مدنظر او و همکارانش برای از سر دریافت بازی های لالیگا به نشریه گاتزتا دلواسپورت گفت: ما در حال ارزیابی گزینه های موجود برای از سر دریافت مسابقات در اسپانیا و سایر کشورها هستیم. گزینه اول مان روز 29 ماه می (9 خرداد) است و در صورتی که در آن موقع امکان پذیر نباشد، گزینه بعدی مان ششم ژوئن (17 خرداد) است. برای رقابت های اروپایی گزینه های متفاوتی وجود دارد. اگر لیگ های داخلی را از ششم ژوئن از سر بگیریم، تمام رقابت ها تا سرانجام ماه جولای برگزار می شوند. اگر لیگ را از 28 ژوئن شروع از سر بگیریم، ماه جولای به بازی های لالیگا و ماه آگوست به بازی های لیگ قهرمانان اختصاص پیدا می نماید. در هر صورت با این تاریخ ها قطعاً تاریخ تقویم فصل آینده هم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

تباس اضافه نمود: ما برنامه ای برای نیمه کاره گذاشتن لیگ نداریم. الان دو گزینه در حال آنالیز است. گزینه اول برگزاری همزمان بازی های داخلی و اروپایی است و گزینه دوم از سر دریافت بازی های داخلی در ابتدای ماه ژوئن با امید به سرانجام آنها در ماه جولای و بعد از آن از سر دریافت رقابت های اروپایی در ماه جولای و آگوست است. ما نمی خواهیم سرانجام فصل از ماه آگوست فراتر برود (وارد ماه سپتامبر گردد).

رئیس لالیگا درباره ضررهای مالی وارده به این لیگ در نتیجه تعلیق مسابقات هم گفت: چون تعیین نیست که فصل جاری به چه شیوه ای تمام خواهد شد، هنوز نمی توان تخمین دقیقی از میزان ضرر مالی وارده داشت. اگر فصل را با برگزاری بازی ها پشت درهای بسته به سرانجام برسانیم، ضرر مالی چیزی در حدود 350 میلیون یورو خواهد بود. اگر فصل با حضور تماشاگران از سر گرفته گردد، ضرر به 150 میلیون یورو کاهش پیدا می نماید. ما در وضعیتی بحرانی و استثنایی قرار داریم که همه از نظر مالی ضرر نموده اند. پس به نظر من طبیعی است که حقوق بازیکنان هم کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 936

به "تباس: برای از سر دریافت رقابت ها دو سناریو داریم، نمی خواهیم فصل به ماه سپتامبر کشیده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تباس: برای از سر دریافت رقابت ها دو سناریو داریم، نمی خواهیم فصل به ماه سپتامبر کشیده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید