بچه ها روستای نوشکله سیدرضی با اینترنت ایرانسل آنلاین شدند

به گزارش ایپتن، به گزارش بازرگانیخبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و پیشرو در توسعۀ ارتباطات پهن باند روستایی، در راستای تجهیز تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور به اینترنت پرسرعت و اتصال آن ها به شبکۀ ملی اطلاعات در ذیل قانون برنامه ششم توسعه و از محل بودجۀ USO وزارت ارتباطات، روستای نوشکله سیدرضی (ترازگ) از توابع بخش مرکزی شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه را به اینترنت پرسرعت همراه مجهز کرد.

بچه ها روستای نوشکله سیدرضی با اینترنت ایرانسل آنلاین شدند

نوشکله سیدرضی روستایی با 31 خانوار و 106 نفر جمعیت است که با راه اندازی سایت ارتباطی ایرانسل مجهز به تکنولوژی LTE-Pro برای اولین بار به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا نموده و جاده های ارتباطی اطراف، روستاهای زواره کوه و ترازک کسان نیز از آن بهره مند شده اند.

سایت ارتباطی روستای نوشکله سیدرضی، شانزدهمین سایت ارتباطی ایرانسل در روستاهای استان کرمانشاه است که از محل بودجۀ USO و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جهت اتصال روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکۀ ملی اطلاعات راه اندازی شده است.

اهمیت راه اندازی این سایت از آن جهت است که تا پیش از راه اندازی سایت ارتباطی ایرانسل، هیچ گونه دسترسی به اینترنت ثابت و سیار در این روستا وجود نداشته و با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، با راه اندازی این سایت، بهره مندی از خدمات بر بستر اینترنت از جمله آموزش آنلاین، وعرضه محصولات، برای اهالی این روستا فراهم شده است. اواخر آبان ماه 1400، بچه ها این روستا با ارسال درخواستی در قالب ویدیو به وسیله رسانه های اجتماعی، نیازمندی خود به دسترسی به اینترنت پرسرعت همراه را اعلام نموده بودند که با اقدام فوری ایرانسل، در 19 دی ماه 1400، سایت LTE-Pro در این روستا راه اندازی شد و مورد استقبال اهالی روستا نهاده شد.

ایرانسل طی سال های اخیر، پروژۀ توسعۀ ارتباطی روستایی را در سراسر کشور در راستای تحقق عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی پیش برده و صبح یکشنبه 3 بهمن 1400 نیز، در آیین رونمایی از دسترسی 1000 روستا به شبکۀ ملی اطلاعات با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مورد تقدیر نهاده شد. وزیر ارتباطات در این مراسم، طی سخنانی با تشکر از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و مجموعۀ کارکنان ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش نموده اند، گفت: زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می کشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1993

به "بچه ها روستای نوشکله سیدرضی با اینترنت ایرانسل آنلاین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها روستای نوشکله سیدرضی با اینترنت ایرانسل آنلاین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید