بحران مهاجرت منجر به یکنواخت شدن قوانین اروپا خواهد شد

به گزارش ایپتن، نخست وزیر ایتالیا تأکید کرد که بحران مهاجرت در نهایت منجر به یکنواخت شدن قوانین اتحادیه اروپا برای مهاجران و پناهجویان خواهد شد و به یک درآمیختگی پیچیده از هنجارها که موجب وضعیت اضطراری فعلی شده، خاتمه خواهد داد.

بحران مهاجرت منجر به یکنواخت شدن قوانین اروپا خواهد شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در شرایطی نسبت به وضعیت بحرانی مهاجرت به اروپا اظهار نظر نموده است که صدها هزار مهاجر اکثراً از آفریقا و خاورمیانه از ابتدای سال جاری تاکنون وارد اروپا شده اند. این بحران موجب وقوع اتفاقات تلخ و ناگواری در دریای مدیترانه شده و جان تعداد زیادی از مهاجران را گرفته است.

قوانین متفاوت و رویکرد گیج کننده اروپا برای حل و فصل بحران مهاجرت با نقدها زیادی روبه رو شده است. ایتالیا یکی از کانون های اصلی ورود مهاجران خارجی به اروپا به شمار می رود. مقام های ایتالیایی بارها از عدم حمایت سایر کشورهای اروپایی برای مقابله با این بحران شکایت نموده اند.

متئو رنتسی در مصاحبه با روزنامه کوریره دلاسرا توضیح داد: تغییراتی در قوانین اروپا در زمینه مهاجرت در راه است. چند ماه طول خواهد کشید ولی در نهایت یک سیاست واحد و یک پارچه در زمینه مهاجرت خواهیم داشت، دیگر خبری از سیاست های متفاوت به تعداد کشورهای اروپایی نخواهد بود. افزایش تعداد تلفات مهاجران، اتحادیه اروپا را بر آن خواهد داشت تا با این مشکل مقابله کند.

وی تأکید کرد: اتحادیه اروپا باید در آفریقا و خاورمیانه حضور بیشتری داشته باشد تا شرایط زندگی در این مناطق را ارتقا دهد و مانع از مهاجرت گردد. اتحادیه اروپا باید برای بازگرداندن مهاجرانی که شرایط لازم برای دریافت پناهندگی را ندارند، آسانتر عمل کند.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 556

به "بحران مهاجرت منجر به یکنواخت شدن قوانین اروپا خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران مهاجرت منجر به یکنواخت شدن قوانین اروپا خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید