ایرلند در شرف ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چند کشور غربی از جمله انگلیس، آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا به علت نگرانی های امنیتی تیک تاک را ممنوع نموده اند. دو موسسه بزرگ سیاستگذار اتحادیه اروپا نیز ماه گذشته نیز استفاده از این اپ را ممنوع کردند.

ایرلند در شرف ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی

تیک تاک که به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد، به علت بیم از دسترسی دولت چین به داده های کاربران و سواستفاده از آن برای منافع خود تحت تحقیقات وسیعی واقع شده است.

ریچارد براون رییس مرکز ملی امنیت سایبری ایرلند بیان کرد تیک تاک اندازه زیادی از داده های خصوصی کاربران را جمع آوری می نماید و این امر با توجه به ماهیت قانون جمع آوری اطلاعات چین نوعی ریسک به وجود می آورد.

براون در یک مصاحبه گفت: مشکل ما این نیست که نمی دانیم چه اتفاقی روی می دهد، بلکه نمی توانیم از وقوع آن جلوگیری کنیم. هنگامیکه ریسکی در چنین بستری وجود داشته باشد، ما را در وضعیتی قرار می دهد که به طور منطقی باید روشی ریسک محور به کار بگیریم و تضمین کنیم داده های دولتی به این شکل به خطر نمی افتند.

تیک تاک در دوبلین (مرکز ایرلند) بعضی عملیات های اروپایی خود از جمله حریم خصوصی و حفاظت از داده ها را کنترل می نماید. این اپ ماه گذشته بیان کرد دومین مرکز داده در ایرلند را افتتاح می نماید و فرایند انتقال اطلاعات به خارج از اتحادیه اروپا را کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2225

به "ایرلند در شرف ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرلند در شرف ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید