شروع مراسم پنج روزه تشییع جنازه پادشاه تایلند

به گزارش ایپتن، مقام های تایلند از امروز (چهارشنبه) مراسم تشییع پنج روزه پادشاه فقید این کشور را شروع نموده اند که در جریان این مراسم پسر وی و پادشاه جدید تایلند قرار است آداب بودایی را به منظور تدارک برای انتقال جسد وی به یک بنای طلایی مرده سوزی به اجرا درآورد.

شروع مراسم پنج روزه تشییع جنازه پادشاه تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از صبح امروز هزاران تن از مردم عزادار و سیاه پوش در گرمای شدید استوایی انتظار ورود به محله سلطنتی تاریخی شهر بانکوک به منظور شرکت در مراسم تشییع جنازه بهومیبول آدولیادج، پادشاه فقید تایلند را می کشیدند.

امروز در تالار تخت پادشاهی در کاخ سلطنتی داسیت که در یکسال گذشته جسد پادشاه در آن نگهداری می شد، آیین های بودایی شروع شدند و به همین دلیل قرار است مراسم و آداب مربوط به سوزاندن جسد وی در عصر پنجشنبه به اجرا درآید.

سوزاندن جسد پادشاه فقید تایلند در یک بنای طلایی که تجسم قله اساطیری مرو که به اعتقاد بودایی ها و هندوها خداییان در آنجا هستند، اتفاق می افتد.

انتظار می رود که بیش از 250 هزار نفر از مردم در خیابان های محله سلطنتی بانکوک به صف درآیند تا شاهد اجرای مراسم و آیین ها باشند.

در جریان مراسم امروز راهبان بودایی نارنجی پوش شعارهایی را سر داده و مقام های ملبس به یونیفرم های سفید ناظر بودند و ضمناً آن ماها واجیرالونگکورن، پادشاه جدید در زیر یک چتر طلایی 9 طبقه زانو زده بود.

این مراسم در تدارک برای انتقال محفظه ای به عنوان تجسم جسد پادشاه به بنای مرده سوزی انجام شد.

پادشاهان تایلند بعد از مرگ به طور سنتی اجسادشان در مراسم تشییع جنازه در محفظه هایی به شکل جام به صورت عمودی نگهداری می شوند اما بهومیبول که سال های زیادی را در غرب در زندگی نموده وصیت نموده بود که جسدش در تابوت باشد و این محفظه نیز در کنار تابوت او نهاده شد تا خیرات مردم در داخل آن گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 525

به "شروع مراسم پنج روزه تشییع جنازه پادشاه تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع مراسم پنج روزه تشییع جنازه پادشاه تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید