پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 4 تیرماه 1400

به گزارش ایپتن، افزایش سرعت وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (3 تیر ماه) پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 4 تیرماه 1400

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در منطقه ها جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می گردد.

فردا آدینه 4 تیرماه 1400 هوای تهران صاف خواهد بود و گرما ادامه دارد. شرایط شاخص آلودگی هوا هم سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، برای امروز آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می گردد حداقل و حداکثر دما در تهران 36 و 27 درجه خواهد بود. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا هفته آینده در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه خواهد رسید.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران خاطرنشان کرد: از امروز (پنج شنبه) تا اوایل هفته آینده به خاطر سکون و پایداری جوی، دمای هوا ثابت خواهد ماند.

بعلاوه آسمان تهران فردا (4 تیر ماه) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (5 تیرماه) هم صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوا را تا اخر هفته ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (3 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد. با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (4 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (4 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در کشور حاکم خواهد بود. در این مدت، ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی وجود دارد و در نوار شرقی به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد. بعلاوه شرق دریای عمان مواج است.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

روز های پنج شنبه و آدینه در خوزستان و ایلام وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

در ساعات بعد از ظهر روز های یکشنبه و دوشنبه هم در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی، بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1727

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 4 تیرماه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 4 تیرماه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید