پژمان: آماده سازی واحدهای مسکن مهر وظیفه دولت نیست

به گزارش ایپتن، خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی در اردبیل گفت: آماده سازی واحد های مسکن مهر وظیفه دولت نیست بلکه باید در این زمینه خود صاحبان واحدهای مسکونی وارد شده و نسبت به فراهم کردن امکانات اقدام لازم را انجام دهند.

پژمان: آماده سازی واحدهای مسکن مهر وظیفه دولت نیست

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از اردبیل، سیدمحمد پژمان ظهر امروز در جلسه شورای مسکن اردبیل، اظهار کرد: دولت یازدهم در تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر با وجود بعضی ضعف ها و کاستی ها با تمام توان وارد شده و کوشش می نماید تا انتها سال جاری با رفع نواقصات تمامی واحدهای مسکن مهر را در کشور تکمیل و به مرحله بهره برداری برساند.

وی کار را بزرگ و گسترده و خارج از توان تکلیفی یک دستگاه دانست و اضافه نمود: همانطوری که در همه عرصه ها به انسجام کاری دستگاه های مختلف اجرایی نیازمندیم به طوری که در عین تکثر، وحدت نظر و عمل باید فراهم آید.

پژمان توضیح داد: در بخش مسکن مهر نیز به یک وحدت و انسجام واقعی و حرکت تحولی از سوی دستگاه های مختلف نیازمندیم که انتظار می رود بخش بزرگی از مسائل مسکن مهر که بر دوش دولتمردان است با تفاهم و همدلی رفع و بخشی را نیز با به میدان آوردن مردم حل و فصل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تنگناهای موجود را به سرعت قابل حل دانست و گفت: تا به امروز اقدامات خوبی برای تکمیل و واگذاری مسکن های مهر که در جانمایی آن بسیار قصور و کوتاهی شده است، دیده می گردد اما نباید انتظار داشته باشیم که مردم علاقمند و راغب به حضور در واحدهای مسکن مهر در دورترین نقطه شهر که اطراف آن را تپه های ماهوری و بعضی فضاهای نامناسب احاطه نموده باشند.

وی اعلام کرد: باید همه کوشش نمایند تا زیرساخت های مسکن مهر، توسعه فضای سبز، احداث مدرسه، مسجد و فضاهای بهداشتی، درمانی و خدماتی اتفاق بیفتد تا شاهد جریان یافتن حضور زندگی در این مجموعه ها باشیم.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر ضرورت ورود شهرداری برای رفع بعضی نواقصات و تامین امکانات و زیرساخت های لازم گفت: سیاست محوری ما این است که تمام ظرفیت و امکانات استان ها را به کار گیریم تا به نفع مردم حرکت ها و حمایت ها انجام گردد تا نارضایتی های عمومی را شاهد نباشیم.

پژمان اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع اعتباری دولتی و بروز بعضی مسائل در کشور و دامنه دار شدن تحریم ها در سال های اخیر با وجود اقدامات خوبی که در تامین منابع صورت گرفته اما نواقصات بسیار زیاد است که بهتر است با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و استفاده از منابع مردمی قصور و کوتاهی ها رفع گردد.

وی با انتقاد از نظام به هم ریخته شهرسازی در سرعین و بعضی مناطق اردبیل گفت: بهتر است در طرح جامع و تفضیلی شهر سرعین بازنگری ها در بدنه شهرسازی و گسترش راه های ارتباطاتی انجام گردد چرا که با این فرایند شهر سرعین در آینده نزدیک به بن بست می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی قول داد تا در احداث تقاطع غیرهمسطح نیمی از هزینه ها را به وسیله وزارت راه و شهرسازی تامین و نیمی دیگر نیز به وسیله مجموعه های استانی تامین شده و این پروژه به مرحله بهره برداری برسد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 885

به "پژمان: آماده سازی واحدهای مسکن مهر وظیفه دولت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژمان: آماده سازی واحدهای مسکن مهر وظیفه دولت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید