هشدار هواشناسی؛ شرایط تهران نارنجی شد

به گزارش ایپتن، رئیس مرکز ملی پایش، پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی با هشدار جدی به تهرانی ها، گفت: به مردم توصیه اکید می کنیم از اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها خودداری نمایند.

هشدار هواشناسی؛ شرایط تهران نارنجی شد

صادق ضیائیان در مصاحبه با تسنیم با اشاره به توسعه فعالیت سامانه بارشی، اظهار کرد: برای تهران با توجه به عدم قطعیت مدل های هواشناسی هشدار سطح نارنجی صادر نموده ایم.

وی شرح داد: بعضی مدل های هواشناسی بارش های بالا و بعضی مدل ها نیز بارش های کمتری را نشان می دهند. با این حال به مردم تهران توصیه اکید می کنیم روز آدینه از حضور در تفرجگاه ها، اطراف رودخانه ها و مسیل ها به طور جدی خودداری نمایند.

وی توضیح داد: با این که احتمال بارش های سنگین در تهران کم است، اما با این حال احتمال ریسک بسیار بالاست. این احتمال وجود دارد که در بالادست بارش های شدیدی روی دهد، به همین علت مردم از اتراق در اطراف رودخانه ها و مسیل ها اجتناب نمایند.

رئیس مرکز ملی پایش، پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی با اشاره به این که در زمان حاضر استان های زیادی درگیر سامانه بارشی شده اند، گفت: امروز چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و جنوب شرق فارس انظار بارش های شدیدی را داریم.

ضیائیان افزود: بعلاوه برای استان های گیلان، مازندران و تهران نیز بارش داریم. فردا پنجشنبه بارش های شدیدی برای استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس، یزد و اصفهان پیش بینی شده است.

وی افزود: طی فردا در ارتفاعات تهران بارش های شدید پیش بینی شده، از این رو توصیه می کنم هموطنان از صعود به ارتفاعات به علت خطر برخورد صاعقه و حضور در اطراف مسیل ها جدا خودداری نمایند.

وی گفت: روز آدینه نیز همچنان برای سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، غرب کرمان و فارس بارش های خیلی شدید پیش بینی شده است. بعلاوه برای استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی اصفهان و بخش های غربی یزد درگیر بارندگی خواهند بود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2097

به "هشدار هواشناسی؛ شرایط تهران نارنجی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ شرایط تهران نارنجی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید