مقاله: بزرگترین مسیرهای ریلی (قطار) کانادا

به گزارش ایپتن، این جهت، سفر قدرتمندی است که مسافران را به نواحی دوردست کانادا می­رساند و یادآور نقش حیاتی است که راه آهن در زندگی جوامع دورافتاده ایفا می­کند. در انتهای جهت یعنی رأس فولاد می­توان شفق­های شمالی، شاهزاده دژ ولز و خرس­های قطبی و نهنگ­های بلوگا را دید.

مقاله: بزرگترین مسیرهای ریلی (قطار) کانادا

مدت سفر: قطار از سمت غرب، صبح زود از وینیپگ خارج می­شود. سفر حدود 25 ساعت طول می­کشد. قطارهای سمت شرق در عصرگاه راه می­افتند.

قبل از اینکه جهت در جهت شمال شرق ادامه پیدا کند، یک انشعاب کوتاه به سمت شهر تامپسون و معدن نیکل دیده می­شود.

حاشیه اونتاریو از میان جنگل و مزارع می­گذرد و می­توان با توجه به نام مناطقی که منشأهای فرانسوی تا انگلیسی دارند، بخش­های مختلف را شناخت.

شهر The Pas به دروازه شمال هم معروف است. این ناحیه برای اولین بار در سال 1691 توسط اروپاییان کشف شد و ملل اول (کانادایی­های بومی) ساکن آن بودند؛ تیرهای بلااستفاده سه پایه تلگراف برای مقابله با یخبندان ساخته شده بودند و با استفاده از لوله ­های سفید حرارتی نیز سعی شده بود تا حد ممکن زمین در حالت منجمد بماند تا زمین سوراخ نشود. این عوامل، یادآور شمالی بودن ناحیه هستند. در نزدیکی لوبوکا، ماشین­های کرایه­ای واژگون شده داخل باتلاق فرورفته اند و نشان می­دهند این ناحیه به پیشرفت شرایط احتیاج دارد؛ زیرساخت­های جهت هرگز نمی­توانند تاب وزن جرثقیل­های تعمیری را بیاورند.

منبع مقاله: بزرگترین جهتهای ریلی (قطار) کانادا

انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1668

به "مقاله: بزرگترین مسیرهای ریلی (قطار) کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: بزرگترین مسیرهای ریلی (قطار) کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید