معرفی پژو 508؛ امکانات فنی، قابلیت ها و قیمت

به گزارش ایپتن، پژو 508 از جمله محصولات شرکت پژو به شمار می رود که توانسته است در سطح دنیا پیروز ظاهر گردد و عملکرد مثبتی را از خود به نمایش بگذارد. به موجب توافقات دو جانبه اجرا شده با شرکت پژو خودروی پژو 508 نیز مانند بعضی دیگر از محصولات این شرکت پیروز به حضور در بازار خودروی ایران شده است. بد نیست نگاهی به کیفیت این حضور بیندازیم.

معرفی پژو 508؛ امکانات فنی، قابلیت ها و قیمت

خبرنگاران | سرویس خودرو - پژو 508 یک خودروی سواری (سدان) متوسط شهری است که می توان آن را جانشین خلفی برای بعضی از محصولات ناکام شرکت پژو قلمداد کرد. پس از آن که خودروهایی نظیر پژو 407 و پژو 607 نتوانستند موفقیت چندانی در سطح دنیا کسب نمایند، نوبت به خودروی پژو 508 رسید تا به میدان بیاید و خودی نشان دهد. در واقع خودروی پژو 508 نسل مدرن تری از دو خودروی مذکور محسوب می شود که با الگوبرداری از آنها طراحی و فراوری شده است.

به موجب قراردادهای اخیر شرکت پژو با شرکت ایران خودرو، خودروی پژو 508 نیز مانند تعدادی دیگر از همتایان فرانسوی خود وارد کشور ما شد. البته برخلاف محصولاتی نظیر پژو 301، تاسیس هیچ گونه خط مونتاژی برای خودروی پژو 508 در نظر گرفته نشده است و این خودرو تنها در قالب نمونه های وارداتی در بازار داخلی حضور دارد.

خودروی پژو 508 چندین مدل مختلف با مشخصات فنی متفاوت را در بر می گیرد که بعضی از آنها به موتور دیزلی مجهز هستند، اما در بازار خودروی ایران تنها شاهد حضور یک مدل بنزینی از این خودرو هستیم. مدلی که به موتور توربو شارژ مجهز بوده و عملکرد قابل قبولی از نظر فنی دارد.

مشخصات فنی خودروی پژو 508

آن دسته از کسانی که پیش از نشستن پشت فرمان خودروی پژو 508 رانندگی با سیتروئن C5 را تجربه نموده اند، احتمالا حس آشنایی بیشتری نسبت به این خودرو خواهند داشت. چرا که این دو خودرو از شاسی مشترکی استفاده می نمایند.

مدل موجود از خودروی پژو 508 در بازار ایران به یک موتور بنزینی مبتنی بر سیستم انژکتوری پاشش مستقیم سوخت مجهز است. موتوری با مدل THP165 و بهره مندی از گنجایش 1600 سی سی که به خصلت توربو شارژ مجهز بوده و توان مضاعفی را نسبت به نمونه های مشابه تنفس طبیعی به نمایش می گذارد. حداکثر توان خروجی این موتور به مدد برخورداری از خصلت توربو شارژ رقمی معادل 163 اسب بخار با احتساب 6000 دور در دقیقه است. همچنین حداکثر گشتاور خروجی آن نیز حول و حوش رقم 240 نیوتن متر با احتساب 1400 دور در دقیقه دور می زند.

قدرت و توان یاد شده به یاری یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک مدل EAT 6 به چرخ های خودرو منتقل می شود. به این ترتیب خودروی پژو 508 قادر است در مدت زمانی حدود 8.9 ثانیه از حالت سکون و سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. همچنین حداکثر سرعت قابل دست یابی توسط این خودرو نیز حدود 210 کیلومتر در ساعت است. در مجموع این اعداد و ارقام برای یک خودروی سواری شهری در کلاس متوسط نسبتا مناسب و قابل قبول ارزیابی می شود.

این تناسب نسبی را می توان در متوسط میزان مصرف سوخت خودروی پژو 508 نیز مشاهده کرد. لازم به ذکر است که کمترین میزان مصرف سوخت توسط این خودرو در حالت برون شهری حاصل می شود. مصرفی که معادل 5.2 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت است. در حالت درون شهری و در حالت سیکل ترکیبی نیز رقم یاد شده به ترتیب معادل 9.8 لیتر و 6.9 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت ارزیابی می شود.

سایر ویژگی های فنی خودروی پژو 508 را نیز می توانید در قالب جدول زیر مشاهده کنید.

مشخصات فنی خودروی پژو 508
طول خودرو4830 میلی متر
عرض خودرو1828 میلی متر
ارتفاع خودرو1456 میلی متر
فاصله موجود میان دو محور جلو و عقب2817 میلی متر
وزن خودرو بدون سرنشین و تجهیزات اضافه1485 کیلوگرم
نوع موتور خودروتوربو شارژ مدل THP165
گنجایش موتور خودرو1600 سی سی
حداکثر توان موتور خودرو163 اسب بخار با احتساب 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور موتور خودرو240 نیوتن متر با احتساب 1400 دور در دقیقه
تعداد سیلندر4 سیلندر
تعداد سوپاپ16 سوپاپ
حداکثر سرعت قابل دست یابی210 کیلومتر در ساعت
شتاب صفر تا صد خودرو8.9 ثانیه
نوع سیستم انتقال قدرت خودروEAT6 اتوماتیک
گنجایش مخزن سوخت خودرو72 لیتر
نوع سوخت سازگار با موتور خودروبنزین بدون سرب
نوع سیستم انژکتوری خودروپاشش مستقیم سوخت
متوسط میزان مصرف سوخت درون شهری9.8 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت
متوسط میزان مصرف سوخت برون شهری 5.2 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت
متوسط میزان مصرف سوخت در حالت چرخه ترکیبی6.9 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت
استاندارد میزان آلایندگی یورو 5

امکانات و قابلیت های خودروی پژو 508

برای کنار زدن رقیبان مختلف در بازار خودرو ضروری است که خودروهای مدعی ویژگی های فراوانی را رعایت نمایند. یکی از این ویژگی ها بهره بردن خودروها از قابلیت ها و امکانات متنوع و کاربردی است. ویژگی تاثیرگذاری که خودروی پژو 508 به شایستگی از وجود آن بهره می برد.

امکانات و قابلیت های خودروی پژو 508 در بخش ثبات و پایداری کامل به نظر می رسد. وجود سیستم ترمز ضد قفل ABS در کنار قابلیت های دیگری نظیر سیستم کنترل الکترونیکی پایداری خودرو ESP، سیستم کنترل لغزش ASR، سیستم کنترل پایداری دینامیک CBC و سیستم یاریی سربالایی HAS موجب می شود که راننده در هنگام نشستن پشت فرمان این محصول از قدرت مانور بیشتری برخوردار شود.

در کنار این موضوع خودروی پژو 508 به منظور تضمین هر چه بیشتر امنیت سرنشینان خود از وجود شش کیسه هوای ایمنی بهره می برد که کیسه هوای سرنشینان جلو، کیسه هوای جانبی و کیسه هوای پرده ای را در بر می گیرد.

سایر امکانات و قابلیت های مهم خودروی پژو 508 را نیز می توانید در ادامه متن به صورت فهرست وار مشاهده کنید.

 • برخورداری از ترمز دستی برقی
 • بهره مندی از فرمان الکترو هیدرولیک با قدرت متغیر
 • وجود غربیلک فرمان چرمی با قابلیت تنظیم در چهار جهت مختلف
 • مجهز به اهرم تعویض دنده در پشت فرمان خودرو یا همان شیفتر
 • برخورداری از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک چهار کاناله در بخش جلو و عقب
 • وجود برف پاک کن اتوماتیک
 • مجهز به سنسور هشدار دهنده نقاط کور
 • بهره مندی از سنسور کاهش باد لاستیک ها
 • برخورداری از سنسور پارک عقب و جلو
 • مجهز به دوربین دنده عقب رنگی
 • بهره مندی از سیستم روشنایی هوشمند هنگام حضور در پیچ ها
 • برخورداری از سیستم استاپ و استارت
 • مجهز به سنسور نور اتوماتیک یا اتو لایت
 • وجود سیستم نور بالای هوشمند یا اسمارت بیم
 • بهره مندی از سیستم سرگرمی چند رسانه ای که به سیستم صوتی، هشت بلندگوی مجزا و صفحه نمایش لمسی هفت اینچی مجهز بوده و از وجود رادیو، قابلیت پخش سی دی، قابلیت بلوتوث و درگاه یو اس بی بهره می برد
 • برخورداری از چراغ های جلوی اتوماتیک، چراغ های روشنایی روز ال ای دی در بخش جلو و چراغ های مه شکن جلو و عقب
 • بهره مندی چراغ های مه شکن بخش جلوی خودرو از قابلیت ال ای دی
 • وجود آینه های جانبی هم رنگ با بدنه خودرو که به قابلیت گرم کن مجهز هستند
 • بهره مندی از آینه های تا شوی برقی با چراغ راهنما
 • برخورداری از آینه وسطی که از وجود خصلت الکترو کرومیک یا خاصیت ضد انعکاس نور بهره می برد
 • وجود شیشه های جلو و عقب برقی
 • بهره مندی از سان روف برقی قابل تنظیم که به قابلیت محافظ برخورد با موانع مجهز است
 • وجود سایه بان برای سرنشینان بخش عقب خودرو و سایه بان برای شیشه عقب
 • برخورداری از جلو پنجره کرومی با خط های عمودی و افقی
 • مجهز به لوله های اگزوز دو قلو که به تریم مشکی مزین هستند
 • برخورداری دسته دنده از پوشش چرم با دوخت قرمز
 • مجهز به سیستم هشدار هوشمند و سیستم قفل مخفی درهای خودرو
 • بهره مندی از سیستم هوشمند ورود بدون کلید به همراه دکمه استارت یا همان سیستم کیلس استارتر
 • بهره مندی از رینگ آلومینیومی 18 اینچی
 • برخورداری لاستیک یدکی خودرو از رینگ فولادی 16 اینچی
 • وجود جایگاه های برقی در این خودرو که به تنظیمات حافظه مجهز هستند
 • بهره مندی جایگاه راننده از قابلیت ماساژور و امکان تنظیم گودی کمر به شکل برقی
 • وجود قابلیت گرم کن در جایگاه های جلوی خودرو
 • برخورداری خودرو از جایگاه های چرمی کلاسیک مدل جی تی طرح ناپا ترامونتان با دوخت قرمز
 • مجهز بودن کمربندهای سرنشینان به نمایشگر
 • وجود سیستم نمایشگر هدآپ رنگی با امکان تنظیم نور و ارتفاع دید
 • مجهز به قابلیت کروز کنترل و محدود نماینده سرعت

مشخصات ظاهری خودروی پژو 508

خو کردن ایرانیان به محصولات قدیمی شرکت پژو نظیر پژو 405 موجب شده است تا شکل ظاهری خودروهای پژو در نظر آنها معمولا تکراری و کم رمق جلوه کند. موضوعی که در خودروی پژو 508 به هیچ وجه مشاهده نمی شود. چرا که این خودرو علاوه بر برخورداری از مشخصات فنی مناسب و امکانات قابل قبول از ظاهر جذاب و گیرایی هم بهره می برد.

نمای جلو: در نمای جلو وجود چراغ های کشیده با بهره مندی از لبه های تیز چهره ای مغرور، مصمم و تا حدی تهاجمی به این خودرو بخشیده است. خصلتی که می توان آن را بیش از هر محصولی در خودروهای اسپورت مشاهده نمود. از دیگر نکات شاخص نمای جلوی خودروی پژو 508 می توان به نوع طراحی کاپوت آن اشاره نمود. وجود خطوط حجم دهنده مناسب روی کاپوت این خودرو موجب شده است تا کاپوت پهن آن بسیار پرحجم تر و ستبرتر از حالت عادی جلوه کند و بر خصوصیات اسپورت این محصول بیافزاید.

نمای کنار: در نمای کنار این خودرو نیز استفاده از خطوط حجم دهنده، کاملا درست و اصولی انجام گرفته است. اما باید اعتراف کرد که نمای کنار و عقب خودروی پژو 508 از شکل و شمایل ساده تری نسبت به نمای جلوی آن برخوردار است.

نمای عقب: در نمای عقب این خودرو بیش از هر چیز شکل طراحی چراغ ها و حالت چند ضلعی آنها است که جلب توجه می نماید. با این که طراحی صندوق عقب خودروی پژو 508 به خصوص در بخش وسط آن از حالت نسبتا ساده ای بهره می برد، اما وجود چراغ های عقب موجب شده است تا این سادگی چندان به چشم نیاید.

به طور کل می توان در طراحی نمای بیرونی خودروی پژو 508 جزییات اسپورت و لوکس فراوانی را به چشم دید. جزئیاتی که در ترکیب با یکدیگر بر گیرایی هر چه بیشتر ظاهر این خودرو افزوده اند. این موضوع هنگامی برجسته تر جلوه می نماید که بدانیم معمولا خودروهای ساخته شده توسط شرکت پژو از ظاهر چندان چشم نواز و طراحی چندان خیره نماینده ای بهره نمی برند.

از سوی دیگر سادگی نسبی نمای عقب خودروی پژو 508 را در نوع طراحی فضای درون کابین آن، به خصوص بخش داشبورد و سایر ملحقات آن نیز می توان به خوبی مشاهده کرد. قطعات مختلفی نظیر صفحه کیلومتر شمار و سایر اجزای مشابه پیرامون آن از طراحی ساده و کلاسیکی بهره می برند. موضوعی که در سایر اجزای موجود در فضای داخلی این خودرو نظیر سیستم سرگرمی و دکمه های مربوط به آن یا نوع طراحی هواکش ها نیز مشاهده می شود. در مجموع جزییات اسپورت موجود در نمای بیرونی خودروی پژو 508 را به ندرت می توان در نمای داخل و فضای درون کابین آن مشاهده کرد.

قیمت خودروی پژو 508

قیمت خودروی پژو 508 در ابتدای ورود این محصول به بازار ایران یعنی در میانه های سال 1396 خورشیدی رقمی در حدود 180 میلیون تومان بود. با این حال در کمتر از یک سال قیمت این خودور تقریبا به دو برابر رقم ابتدایی رسید. به گونه ای که در حال حاضر نسخه کار ننموده و صفر کیلومتر خودروی پژو 508 با متوسط قیمتی در حدود 350 میلیون تومان در بازار آزاد معامله می شود.

بیشترین جهش قیمتی این خودرو طی حضور نه چندان طولانی مدت خود در بازار ایران نیز به ماه خرداد سال جاری مربوط می شود. در روزهای آغازین این ماه قیمت خودروی پژو 508 از رقم 234 میلیون تومان به رقم 325 میلیون تومان افزایش یافت و در رده قیمتی بالاتر از 300 میلیون تومان متوقف شد.

در مجموع خودروی پژو 508 با وجود برخورداری از تمام نقاط قوتی که در این متن به آنها اشاره شد، رقیبان بسیار سرسختی نظیر خودروی سوناتا از برند هیوندای و خودروی اپتیما از برند کیا را در بازار مقابل خود می بیند. به همین دلیل اگر قیمت این خودرو در محدوده منصفانه ای تنظیم نشود، مهمترین برگ برنده پژو 508 از بین می رود و این خودرو شانس چندانی برای عرض اندام در برابر سایر رقیبان خود در بازار نخواهد داشت.

اگر مایل به دیدار واضح تری با خودروی پژو 508 هستید می توانید برای حسن ختام این مطلب ویدیوی زیر را مشاهده کنید. در شرح این ویدیو باید گفت که به آنالیز مدل 2019 خودروی پژو 508 اختصاص دارد. این در حالی است که نمونه های موجود از این خودرو در ایران مدل های قدیمی تر را شامل می شوند و از همین رو تفاوت هایی از نظر ظاهر با مدل موجود در این ویدیو دارند.

منبع: setare.com
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1484

به "معرفی پژو 508؛ امکانات فنی، قابلیت ها و قیمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی پژو 508؛ امکانات فنی، قابلیت ها و قیمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید