عتیقۀ گرانقیمتی که از چندشنبه بازار سر درآورده بود!

به گزارش ایپتن، مجسمۀ کوچکی که در یک بازار روز به مبلغ 2 پوند خریداری شده بود، حالا با معلوم شدن قدمتش، قیمتی چندین هزار پوندی پیدا نموده است.

عتیقۀ گرانقیمتی که از چندشنبه بازار سر درآورده بود!

خبرنگاران | شخصی که یک مجسمۀ تزئینی کوچک از جنس چینی را در اواسط دهۀ 90 میلادی به قیمت حدودا 2 پوند خریده بود، بعد از 30 سال متوجه ارزش واقعی این شیء نفیس شد! او این مجسمۀ سرامیکی را از یک بازارِ روز در گلوکسترشایر خریداری نموده بود. این مجسمه، کودکی را در حالت خوابیده نشان می دهد.

به گزارش خبرنگاران ؛ این خریدار، بعد از سه دهه تصمیم گرفت مجسمه اش را به یک کارشناس عتیقه نشان بدهد تا آن را قیمت گذاری کند. نتیجۀ این کارشناسی شگفت انگیز بود. معلوم شد که این مجسمه 278 سال قدمت دارد و مربوط به اولین سال های فراوری مجسمه های سرامیکی در انگلیس است.

کارخانۀ چینی سازی چلسی در قرن هیجدهم پیشگام ساخت ظروف و مجسمه هایی از جنس چینی در انگلستان بوده و این مجسمۀ کوچک نیز از اولین محصولات این کارخانه بوده است. بعد از معلوم شدن قدمت این اثر، حالا قدمت آن در حدود 30 هزار پوند تخمین زده می گردد. قرار است این اثر در ماه مارس در حراجی هنسون هالووی به فروش برسد.

چارلز هنسون، مدیر این حراجی گفت: این اثر واقعا مهم و با ارزش است، زیرا نمونه ای از اولین تلاش ها برای ساخت مجسمه های چینی است. خیلی از مجموعه دار ها دوست دارند که چنین چیزی را در مجموعه شان داشته باشند. در ساخت این اثر از هنر شمال اروپا الهام گرفته شده است.

این مجسمه ها معمولا با ریختن مواد در قالب ساخته می شدند و بعد از بیرون آمدن از قالب، روی آن ها صیقل داده می شد و جزئیات ظریف تر نیز به آن ها افزوده می شد.

منبع: فرادید
انتشار: 1 اسفند 1401 بروزرسانی: 1 اسفند 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2202

به "عتیقۀ گرانقیمتی که از چندشنبه بازار سر درآورده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عتیقۀ گرانقیمتی که از چندشنبه بازار سر درآورده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید