شکاف امنیتی گوگل درایو کاربران را در معرض هک قرار می دهد

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به نظر می رسد شکافی در گوگل درایو وجود دارد که به هکرها اجازه می دهد کدخطرناکی را در دستگاه های افراد نصب کنند.

شکاف امنیتی گوگل درایو کاربران را در معرض هک قرار می دهد

درهمین راستا آ0 نیکوسی یکی از کارشناسان فناوری درباره شکاف امنیتی در ویژگی manage versions سرویس گوگل درایو هشدار داده است. این شکاف به هکرها اجازه می دهد یک فایل سالم را با بدافزار تعویض کنند.

به نظر می رسد این سرویس ذخیره ابر نوع فایل را کنترل نمی کند و همین امر خطرناک است زیرا ممکن است عکس ذخیره شده یک گربه در حقیقت برنامه ای مخفی باشد.

همچنین پیش نمایش آنلاین نیز هیچ تغییراتی در فایل را نشان نمی دهد یا پیام هشداری صادر نمی کند بنابراین کاربر پس از نصب فایل خطرناک متوجه مشکل آن می شود. این درحالی است که حتی وقتی برنامه های آنتی ویروس خطری را ردیابی می کنند، مرورگر کروم همچنان به دانلودهای مربوط به درایو گوگل را به طور ضمنی اعتماد می کند.

به گفته کارشناسان با استفاده از چنین شکافی می توان حملات فیشینگ انجام داد و سیستم های کاربران را هک کرد.هرچند نیکوسی این مشکل را به گوگل اعلام کرده، اما اختلال مذکور تا 22 آگوست رصد نشده بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1184

به "شکاف امنیتی گوگل درایو کاربران را در معرض هک قرار می دهد" امتیاز دهید

1 کاربر به "شکاف امنیتی گوگل درایو کاربران را در معرض هک قرار می دهد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکاف امنیتی گوگل درایو کاربران را در معرض هک قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید