روزنامه دولتی چین: باید برای جنگ هسته ای با آمریکا آماده شویم

به گزارش ایپتن، ما باید از قدرت مان و نیز تحمیل عواقب غیر قابل تحمل بر واشنگتن در صورت انجام اقداماتی خطرناک علیه چین، استفاده کنیم تا آنها را هوشیار نگه داریم.

روزنامه دولتی چین: باید برای جنگ هسته ای با آمریکا آماده شویم

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سردبیر یک روزنامه دولتی چین در سرمقاله اخیر خود به دولت پکن توصیه نموده با تقویت نیروی بازدارندگی هسته ای به فکر تقویت توان بازدارندگی هسته ای چین در صورت رویارویی نظامی با آمریکا باشد.

به گزارش خبرنگاران، هو شی جین سردبیر روزنامه دولتی انگلیسی زبان گلوبال تایمز چاپ پکن در سرمقاله اخیر این روزنامه با اشاره به تشدید خصومت ایالت متحده آمریکا علیه چین نوشت: از آنجا که راهبرد مهار استراتژیک چین از سوی دولت آمریکا به طور فزاینده ای تشدید شده است، مایلم دوباره یادآوری کنم که ما باید اقداماتی فوری را در این زمینه انجام دهیم که از جمله مهمترین آنها افزایش سریع تعداد کلاهک های هسته ای و موشکهایی دوربرد قادر به حمل کلاهک هسته ای (بالستیک قاره پیما) که دارای قابلیت ماندگاری بالا در زرادخانه هسته ای کشور باشند. این اقدام سنگ بنای بازدارندگی استراتژیک چین در برابر ایالات متحده خواهد بود.

موشک های بالستیک قاره پیمای (هسته ای) دانگ فنگ 41 چین در جریان یک رژه نظامی در شهر پکن/ اول اکتبر 2019/ شینهوا

در ادامه آمده است: ما باید برای رویارویی شدید بین چین و ایالات متحده آماده باشیم. در این سناریو، تعداد زیادی از موشک های قاره پیمای دانگ فنگ 41 و جی ال 2 و جی ال 3 (هر دو موشک بالستیک زیر دریایی با برد بین قاره ای) ستون اراده استراتژیک ما در برابر آمریکا را تشکیل می دهند. تعداد کلاهک های هسته ای چین باید به میزانی برسد که نخبگان حاکم بر ایالات متحده را درباره تصمیم به درگیری نظامی با چین به فکر وادارد.

سرمقاله روزنمامه دولتی چین اضافه کرد: بر این اساس، ما می توانیم واگرایی با واشنگتن را با آرامشی فعالانه مدیریت کنیم تا از یک حادثه جزئی که باعث جنگ می گردد جلوگیری کنیم. خصومت آمریکا علیه چین در حال شدت دریافت است. ما باید از قدرت مان و نیز تحمیل عواقب غیر قابل تحمل بر واشنگتن در صورت انجام اقداماتی خطرناک علیه چین، استفاده کنیم تا آنها را هوشیار نگه داریم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1649

به "روزنامه دولتی چین: باید برای جنگ هسته ای با آمریکا آماده شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه دولتی چین: باید برای جنگ هسته ای با آمریکا آماده شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید