رهاسازی حقابه زیست محیطی قمرود

به گزارش ایپتن، مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و هماهنگی های بعمل آمده، 2.5 میلیون مترمکعب حقابه زیست محیطی رودخانه قمرود این استان تا پایان شهریورماه رهاسازی می شود.

رهاسازی حقابه زیست محیطی قمرود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سید رضا موسوی مشکینی اظهار کرد: برنامه رهاسازی آب کشاورزی و حقابه زیست محیطی رودخانه قمرود از سد 15 خرداد، از دیروز چهارشنبه 19 شهریور آغاز شده و تا دوشنبه 31 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه میزان جریان آب طی این مدت حدود 8 مترمکعب بر ثانیه و حجم کل آب رهاشده 7.5 میلیون مترمکعب خواهد بود، گفت: از این میزان 5 میلیون مترمکعب حجم آب کشاورزی و 2.5 میلیون مترکعب حقابه زیست محیطی رودخانه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت به کارگیری تمهیدات و اقدامات لازم از سوی ساکنان و مزارع مجاور رودخانه قمرود و دشت مسیله تأکید کرد و گفت: با وجود چندین مرحله رهاسازی حقابه زیست محیطی، اما اصلا متناسب با نیاز آبی دشت ها و تالاب های قم نیست.

وی شرح داد: حجم و دبی کم آب رهاسازی شده، طول راستا زیاد رودخانه از سد 15 خرداد تا دشت ها و تالاب های قم و همچنین برداشت های غیرمجاز از رودخانه از جمله مشکلاتی است که برای کارآیی و اثرگذاری تخصیص حقابه های زیست محیطی قمرود باید برطرف شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1201

به "رهاسازی حقابه زیست محیطی قمرود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی حقابه زیست محیطی قمرود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید