راهنمای مترو استانبول (تور ارزان استانبول)

به گزارش ایپتن، در این مقاله از قسمت معرفی شهرهای ترکیه قصد داریم به آنالیز راهنمای مترو استانبول یکی از شهرهای ترکیه بپردازیم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

راهنمای مترو استانبول (تور ارزان استانبول)

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

در طول سفر در شهر استانبول برای بازدید از اماکن دیدین این شهر بزرگ و دیدنی مترو وسیله نقلیه مناسب برای رفتن از یک سوی شهر به سمت دیگریست.

در این مقاله لیستی از خطوط اصلی مترو, تراموای و فونیکولار استانبول آورده شده است. برای هرکدام از این خطوط, من مکان های مهم برای عبور و توقف های مربوط برای رسیدن به مکان موردنظر را هایلات نموده ام. شما بعلاوه می توانید زمان و دوره کار این خطوط را بیابید. این مقاله به هیچ وجه همه خطوط حمل ونقل عمومی استانبول را نشان نمی دهد. اما برخی از مورداستفاده ترین خطوط مترو استانبول برای توریستی ها را در اینجا خواهید یافت.

متروی استانبول شبکه راه آهن حمل و نقل سریع است که در استانبول ترکیه فعال است. این مترو از طریق کمپانی عمومی مترو استانبول که زیر نظر شهرداری شهر استانبول است اداره خواهد شد. قدیمی ترین قسمت مترو خط M1 است که در سال 1989 افتتاح شد، 73 ایستگاه فعال و 71 ایستگاه در دست ساخت دارد. سیستم مترو هم اکنون 5 خط M1، M2،M3،M4 وM6 دارد که خط M6 به طور مینی مترو است. قرار است که خطوط M5 (اسکودار- سنجاق تپه) و M8 (بوستانچی - Dudullu) در قسمت آسیایی M7 (کاتاباس - محمود بی) و M9 (آتاکوی ایکیتلی) در قسمت اروپایی ساخته گردد. این سیستم به راحتی به قطارهای کابلی زیرزمینی مارمارای و میدان تقسیم و تراموای زمینی T4 متصل خواهد شد.

مترو استانبول از ساعت 6 صبح تا 12 شب فعال است و می توانید با توجه راستا مورد نظرتان از آن بهره ببرید.به دلیل ترافیک بسیار زیاد در استانبول ، در سالهای گذشته دولت کوشش زیادی برای گسترده کردن شبکه مترو و ترن برقی در استانبول انجام داده است. مترو استانبول یکی از قدیمی ترین خطوط مترو منطقه با عمری در حدود 100 سال می باشد.

انواع خطوط متروی استانبول

خط 1: آکسارای - فرودگاه آتاترک: این خط 26.1 کیلومتر است و از آکسارای در مرکز شهر حرکت می نماید و به سوی فرودگاه آتاترک می رود. بیشتر مسافرانی که به استانبول سفر می نمایند از فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر از این خط استفاده می نمایند.

خط 2: ینی کاپی - حاجی عثمان: این خط 23.5 کیلومتر است و آخرین توسعه آن در سال 2014 انجام شد که با اضافه شدن 3 ایستگاه به منطقه ینی کاپی رسید. کسانی که می خواهند به میدان تکسیم و منطقه شیشلی بروند از این خط استفاده می نمایند.

خط 3: کرازلی - مترو کنت، المپیاد : کرازلی مهمترین ترمینال درون شهری استانبول است که در این خط قرار گرفته است.

خط 4: کادیکوی - کاوسان تپه: این خط در بخش آسیایی استانبول است از ساحل آسیایی بسفر حرکت خود را آغاز و به منطقه کاوسان تپه می رسد.

خط 6: لونت - دانشگاه Boğaziçi: این خط برای مینی مترو است.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 17 شهریور 1401 بروزرسانی: 17 شهریور 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2123

به "راهنمای مترو استانبول (تور ارزان استانبول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای مترو استانبول (تور ارزان استانبول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید