حبس طولانی مدت در انتظار پزشکان مارادونا در صورت اثبات اتهام قتل

به گزارش ایپتن، هفت پزشک متخصص متهم به این شده اند که با قصور پزشکی باعث مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین شده اند و اگر این اتهام ثابت گردد به حبس طولانی مدت محکوم خواهد شد.

حبس طولانی مدت در انتظار پزشکان مارادونا در صورت اثبات اتهام قتل

به گزارش خبرنگاران، آرماندو دیه گو مارادونا در تاریخ 25 نوامبر 2020 بر اثر سکته قلبی که چند روز پس از عمل جراحی مغزش به او دست داد، جان سپرد. از آن روز تا کنون پرونده ای برای تحقیق درباره شناسایی عوامل و مقصران احتمالی در وقوع این اتفاق در جریان است. پزشکی قانونی آرژانتین پیش از این گزارش داده بود که می شد جلوی مرگ اسطوره فوتبال این کشور را گرفت. اخیراً نشریه ایتالیایی گاتزتا دلواسپورت مدعی شده بود؛ پزشکان دیه گو مارادونای فقید ممکن است با اتهام قتل روبه رو شوند، چرا که در گزارش پزشکی پرونده مرگ او به سهل انگاری آنها در فرآیند درمان اشاره شده است.

حالا شبکه تلویزیونی ESPN گزارش می دهد که هفت پزشک به اتهام قتل در پرونده مرگ دیه گو مارادونا متهم شده اند. دادستان سان ایسیدرو واقع در بوینس آیرس که تحقیقات در خصوص مرگ اسطوره آرژانتین را شروع نموده است، از قاضی پرونده خواسته تا به متهمان اجازه خروج از کشور داده نگردد. طبق این گزارش؛ اگر این هفت پزشک اتهام شان ثابت گردد، به خاطر قصور پزشکی و نقش شان در درگذشت مارادونا از هشت تا 25 ساله به حبس محکوم خواهند شد.

لئوپولدو لوکه جراح مغز و اعصاب که یک عمل مغزی موفقیت آمیز بر روی مارادونا انجام داد و روانپزشک آگوستینا کوزاچف که ستاره سابق ناپولی را معالجه می کرد، نام شان در بین هفت پزشکی است که به این اتهام قتل مارادونا متهم شده اند. این دو نفر هرگونه تخلف را انکار نموده اند. همچنین دو پرستار، یک هماهنگ کننده پرستار، یک پزشک و یک روانشناس نیز از جمله متهمان این پرونده هستند.

مکالمات صوتی خصوصی بین پزشکان و نزدیکان مارادونا به بیرون درز پیدا نموده و در رسانه ها منتشرشده که نشان می دهد که مارادونا قبل از مرگ به درستی توسط تیم پزشکی مراقبت نمی شده است. خانواده مارادونا خواهان رعایت عدالت شده اند و لوکه را در زمره مسئولین مرگ او قرار داده اند.

دفتر دادستانی یک هیئت پزشکی را تعیین نموده تا تعیین گردد که آیا شواهدی مبنی بر قصور تیم پزشکی مارادونا وجود دارد یا خیر. این هیئت پزشکی در گزارشی فاش نموده که تیم پزشکی که قبل از مرگ مارادونا بالای سر او حضور پیدا نموده بودند، به روشی نامناسب، ناکافی و بی ا عتنا عمل نموده و اسطوره باشگاه ناپولی را به حال خود رها نموده اند.

در کالبدشکافی مارادونا تعیین شد که او به دلیل نارسایی احتقانی قلب (تجمع مایعات در بدن به علت کاهش توانایی پمپاژ خون توسط قلب) در خواب در اثر ورم حاد ریوی، تجمع مایعات در ریه ها جان خود را از دست داده است.

همچنین در گزارش سم شناسی آمده است که هیچگونه مواد الکلی یا مواد غیرقانونی در جسد ماردونا وجود نداشته، اما وجود داروهای روانگردان برای درمان اضطراب و افسردگی تأیید شد.

قرار است متهمان این پرونده برای ادای توضیحات در تاریخ 31 مِی (10 خرداد) در دادگاه حاضر شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1652

به "حبس طولانی مدت در انتظار پزشکان مارادونا در صورت اثبات اتهام قتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حبس طولانی مدت در انتظار پزشکان مارادونا در صورت اثبات اتهام قتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید