تعویض اسناد دفترچه ای املاک با اجرای قانون کاداست

به گزارش ایپتن، مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی گفت: اجرای قانون کاداست، باعث حل مسائل زیادی در حوزه اسناد و املاک می گردد.

تعویض اسناد دفترچه ای املاک با اجرای قانون کاداست

به گزارش خبرنگار از شهریاری مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اجرای قانون کاداست در کشور و استان، باعث شده است تا خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی ارائه گردد و بسیاری از مسائل برطرف گردد.

او اضافه کرد: یکی از برنامه های قانون کاداست، تعویض اسناد دفترچه ای به کاداستری است که در بخش املاک مربوط به اشخاص حقیقی موفقیت های بسیاری به دست آمده است، اما در مورد اموال دولتی، به دلیل کم کاری های اجرا شده شاهد موفقیت کمتری بوده ایم.

شهریاری بیان نمود: پارسال در جهت اجرای قانون کاداست ، 18 هزار و 581 استعلام الکترونیکی پاسخ داده شده است که بیش از 98 درصد این استعلامات در کمتر از 2 روز پاسخ گرفته اند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی با بیان اینکه پارسال به 9 هزار و 198 استعلام مراجع قضایی پاسخ داده شد، اظهار کرد: در سال 98، 18 هزار و 410 خلاصه معامله الکترونیکی به ثبت رسیده است که بیش از 97 درصد این موارد، در کمتر از 2 روز کاری به ثبت رسیده است.

او توضیح داد: تعداد اسناد صادره در سال 98 در استان، 26 هزار و 696 برگ بوده است که به صورت کاداستی صادر شده است.

شهریاری با اشاره به وجود 44 دفتر اسناد رسمی در استان مطرح نمود: 35 دفتر ثبت ازدواج و 15 دفتر ثبت طلاق نیز در استان وجود دارند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان جنوبی گفت: در اداره ثبت اسناد و املاک، 244 پست سازمانی تعریف شده است که فقط 150 مورد از آن ها متصدی دارند و حدود 94 سمت، بلا تصدی هستند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1109

به "تعویض اسناد دفترچه ای املاک با اجرای قانون کاداست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض اسناد دفترچه ای املاک با اجرای قانون کاداست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید