از خرید و خواندن این رمان ها پشیمان نمی شوید (3)

به گزارش ایپتن، خبرنگاران: برخی ها هم در انتخاب یک رمان خوب و امتحان پس داده مشکل دارند، در این جا چند رمانِ محبوب و مطمئن را گذاشتیم تا با خیال راحت بخرید و بخوانید.

از خرید و خواندن این رمان ها پشیمان نمی شوید (3)

عقاید یک دلقک اثر هانریش بل

عقاید یک دلقک را باید یکی از ماندگارترین آثار در تاریخ ادبیات آلمان دانست. عقاید یک دلقک روایت زندگی هانس شنیر، فردی از یک خانواده متمول با طرز فکری منحصر است. هانس خانه پدری را به خاطر تفاوت در نوع نگرش به زندگی و مذهب ترک گفته و به عنوان یک دلقک مشغول به کار است.

این کتاب شرایط اجتماعی آلمان تحت سلطه هیتلر و پس از دوران جنگ را به تصویر می کشد و به انتقاد از نهاد های مسیحی همسو با هیتلر، می پردازد.

دختر سروان اثر آلکساندر پوشکین

رمان مشهور دختر سروان، شاهکار آلکساندر پوشکین و سرآغاز رمان تاریخی روسیه است. دختر سروان داستانی رمانتیک و زندگی نامه ای است که در متن شورش پوگاچف در دوران سلطنت ملکه کاترین دوم جریان دارد.

دختر سروان، نخستین بار در سال 1836 به انتشار درآمد. این رمان به شکل خاطرات رمانتیک یک افسر اصیل امپراتوری روسیه به اسم پتر آندرویچ و با زاویه دید اول شخص به نگارش درآمده است.

بابا گوریو اثر بالزاک

باباگوریو را بالزاک در مدت زمان چهل روز نوشت و در سال 1835 به صورت کتاب منتشر کرد.

این شاهکار کلاسیک توضیح حال پیرمردی به نام بابا گوریو است که عاشقانه دلباخته دو دختر خود است، اما مورد بی مهری و بی توجهی شدید آن ها قرار می گیرد.

ابله اثر فیودور داستایوفسکی

ابله در سال 1869 منتشر شد. پرنس مویخکین، آخرین فرزند یک خاندان عظیم ورشکسته، پس از اقامتی طولانی در سویس برای معالجه بیماری به میهن خود باز می شود. مویخکین دچار نوعی جنون شده است که نمودار آن بی ارادگی مطلق است.

ابله یکی از معروف ترین رمان های داستایوفسکی است که به شکلی بسیار واقع گرایانه به موشکافی شرایط جامعه و شخصیت های داستان پرداخته است.

مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاکف

بولگاکف این کتاب در سال 1941 در زمان حکومت استالین تموم کرد، اما کتاب حدود بیست سال بعد منتشر شد. بسیاری از منتقدان ادبی از مرشد و مارگاریتا به عنوان یکی از عظیمترین آثار ادبیات روس یاد می نمایند.

در این رمان سه داستان در هم تنیده اتفاق می افتد: ماجرای شیطان در مسکو، به صلیب کشیده شدن مسیح و ماجرای عشق مرشد و مارگاریتا

منبع: برترین ها
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1175

به "از خرید و خواندن این رمان ها پشیمان نمی شوید (3)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از خرید و خواندن این رمان ها پشیمان نمی شوید (3)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید