چطور از شر سردرد و گردن درد خلاص شویم؟

به گزارش ایپتن، متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: بیشتر گردن درد و سردرد های ناشی از شرایط نامناسب بدن را می توان با استفاده از حرکات اصلاحی و کششی ساده و نیز فیزیوتراپی از بین برد.

چطور از شر سردرد و گردن درد خلاص شویم؟

به گزارش ایسنا، نوشین یمانی با بیان اینکه یکی از شایع ترین علل سردرد و درد گردن، شرایط نامناسب بدنی است، اظهار کرد: عارضه گردن به جلو که در آن سر از حالت عادی خارج شده و به جلو منحرف می گردد، یکی از مسائل بسیار رایج بوده که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه سردرد و درد گردن به ویژه در نسل جوان به علت استفاده بیش از حد و غیراصولی از موبایل، لپ تاپ و لوازم الکترونیکی رخ می دهد، اضافه نمود: برای اینکه بدانید آیا دچار این عارضه هستید یا نه، می توانید به پشت، به سمت دیوار بایستند، به طوری که پا، ران و بخش های دیگر بدن به دیوار چسبیده باشد؛ اگر در این حالت گردن و سر شما فاصله قابل توجهی با دیوار داشته باشند، احتمالا دچار عارضه گردن به جلو هستید.

این متخصص، از عوامل دیگر دخیل در ایجاد این عارضه می توان به عادات رفتاری غلط مثل حمل کوله پشتی سنگین، خوابیدن روی بالش بلند، خم شدن مداوم به جلو به علت خجالتی و سر به زیر بودن و مشاغل و ورزش هایی از جمله رانندگی، پشت میزنشینی، دندان پزشکی و دوچرخه سواری دانست و توضیح داد: به ازای هر اینچ که گردن از حالت استاندارد به جلو خم می گردد، فشار روی گردن افراد به مقدار حدود 4.5 کیلوگرم اضافه می گردد.

متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد در رابطه با راه درمان سردرد و درد گردن، اعلام نمود: بیشتر گردن درد و سردرد های ناشی از شرایط نامناسب بدن را می توان با استفاده از حرکات اصلاحی و کششی ساده و در موارد طول کشیده با فیزیوتراپی از بین برد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2019

به "چطور از شر سردرد و گردن درد خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از شر سردرد و گردن درد خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید