مجلس لیبی درصدد ابقای فائز السراج

به گزارش ایپتن، یک منبع در مجلس لیبی گفت که مجلس به ابقای فائز السراج به عنوان رئیس شورای ریاستی تمایل دارد.

مجلس لیبی درصدد ابقای فائز السراج

به نقل از ارم نیوز، این منبع که خواست نامش فاش نگردد، گفت که این تصمیم بعد از شکست دست یابی به هر راه حلی از طریق مذاکرات و دیدارهای مختلف گرفته شده است.

این منبع عنوان داشت، عقیله صالح، رئیس مجلس لیبی کمیته ای را برای تدوین نقشه راه جدیدی بعد از شکست تمامی تلاش های بین المللی و سازمان ملل از طریق گفتگوهای مختلف تشکیل داده است.

وی شرح داد، این کمیته که توسط عقیله صالح تشکیل شده، در نخستین جلسات خود چارچوب های مرحله آینده را در صورت شکست گفتگوی تحت نظارت سازمان ملل تدوین کرد.

طبق گفته این منبع، این کمیته در نخستین نشست های خود مساله اقدام شورای ریاستی در تمدید کردن دولت کنونی وفاق را بررسی کرد و این که ریاست شورای ریاستی برعهده فائز السراج باشد و دو عضو جدید از برقه و فزان مشخص شوند و دولت وحدت ملی جدیدی شکل بگیرد که مجلس کنونی به ریاست عقیله صالح به آن رای اعتماد دهد.

هیات سازمان ملل با دشواری های متعددی درخصوص مکانیزم رای دهی برای انتخاب شورای ریاستی جدید و دولتی برای رهبری مرحله انتقالی روبرو است تا قانون اساسی دائمی برای کشور مدون گردد و انتخابات مجلسی و ریاستی در سرانجام سال 2021 برگزار گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1380

به "مجلس لیبی درصدد ابقای فائز السراج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس لیبی درصدد ابقای فائز السراج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید