هزاران کارگاه مشاوره در 400 شهر برگزار خواهیم کرد

به گزارش ایپتن، سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در 400 شهر برگزار می کنیم، بعلاوه مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می گردد و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت خواهیم کرد.

هزاران کارگاه مشاوره در 400 شهر برگزار خواهیم کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وحید یامین پور در نشست با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال 84 تصویب و اجرای آن به راه اندازی صندوق اندوخته جوانان موکول شد و در ماده یک و تمام مواد آن تکالیف تمام دستگاه ها نیز مشخص شد ضمن اینکه دولت موظف شده بود سه ماه بعد از آن، اساسنامه و آئین نامه های آن را مشخص نموده و به مجلس ارائه دهد، اما هنوز بعد از 16 سال این اتفاق نیفتاده است.

وی یادآور شد: البته در دولت نهم و دهم صندوق مهر امام رضا (ع) جایگزین آن شد و در دولت یازدهم و دوازدهم هم صندوق کارآفرینی امید جایگزین آن شد، اما به طور مشخص تنها در حوزه اشتغال به ارائه تسهیلات پرداخت.

یامین پور تاکید نمود: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در این مجلس تصویب شد از نظر اعطای تسهیلات به زوج های جوان، پیش بینی خوابگاه متاهلان و استمهال پرداخت وام ها با قانون تسهیل ازدواج جوانان هم پوشانی دارد، اما بعضی موارد پیش بینی شده در قانون تسهیل ازدواج جوانان، در این قانون نیست که مجلس یا باید برای آن الحاقیه بیاورد یا اصلاحیه ای برای آن تدوین کند که ظاهرا در مرکز پژوهش های مجلس در حال اجرا است.

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به سه ماموریت این وزارتخانه در حوزه ازدواج آسان اعم از مهارت افزایی، ارائه خدمات مشاوره ای و برگزاری کارگاه پیش، حین و بعد از ازدواج اضافه نمود: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در 400 شهر برگزار می کنیم بعلاوه مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می گردد و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت می کنیم.

یامین پور ادامه داد: بعلاوه دو اولویت اصلی حمایت از تشکل ها در حوزه تسهیل ازدواج جوانان، انجام فعالیت های فرهنگی و خیریه و مهارت افزایی است.

وی اضافه نمود: وظیفه تصدی گری در این حوزه نداریم، زیرا اعتباراتی برای این وزارتخانه جهت تسهیل ازدواج جوانان مشخص نشده است، اما در سال 99 بیش از 60 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات ازدواج دادیم که از محل 27 صدم از 9 درصد مالیات بر ارزش اضافه نموده تامین شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1894

به "هزاران کارگاه مشاوره در 400 شهر برگزار خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران کارگاه مشاوره در 400 شهر برگزار خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید