معابر شهر تهران مناسب حضور همه شهروندان نیست

به گزارش ایپتن، خبرنگاران : رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما خیلی وقت ها شاهد این هستیم که انتظارات فقط از شهرداری است. در حالی که حدود 70 درصد ادارات دولتی ما هم، برای حضور تمام شهروندان مناسب سازی نشده است. به همین دلیل ضروری است معاونت معماری و شهرسازی، در کنار اهتمام به مناسب سازی در ساخت و سازه های جدید، در خصوص بناها و فضاهای فعلی هم نظارت بیشتری به خرج بدهد .

معابر شهر تهران مناسب حضور همه شهروندان نیست

به گزارش خبرنگاران ،حجت نظری در دویست و چهل و یکمین جلسه شورا با اشاره به درگذشت استاد محمد رضا شجریان، گفت: من هم مجددا تسلیت عرض می کنم ، درگذشت استاد آواز ایران، محمد رضا شجریان را. و تشکر می کنم از شهرداری و شورای شهر تهران که برای خواست مردم احترام قائل شده و تصاویر استاد را در سطح شهر به نمایش درآوردند.

وی اضافه کرد: تذکر بنده در خصوص روزجهانی نابینایان است، و به همین دلیل می خواهم درمورد مناسب سازی شهر تهران تذکر بدهم. متاسفانه به رغم اینکه اتفاقات خوبی در طول سه سال اخیر در حوزه مناسب سازی معابر و فضاها اتفاق افتاده، اما باید بگوییم که متاسفانه بسیاری از معابر و فضاهای ما برای حضور تمام شهروندان مناسب سازی نشده است.

نظری ادامه داد: متاسفانه با وجود اینکه شعار ما، تهران شهری برای همه، است، اما نتوانستیم تهران را برای حضور همه شهروندان در فضاهای عمومی

آماده کنیم. از این جهت تذکر می دهم به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، برای اهتمام و سرعت بیشتر در امر مناسب سازی.

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای شهر گفت: متاسفانه بسیاری از پیاده روها، فضاهای شهری و اماکن شرایط مناسبی ندارند. و حتی در بسیاری از مواقع شاهد هستیم، که وقتی اشخاص حقیقی اقدام به ساخت و سازه می نمایند، بالابری را نصب می نمایند، اما بعد از اخذ مجوز آن را برمی دارند.

نظری اضافه کرد: حتی اشخاص حقوقی هم این مشکل را دارند. و ما خیلی وقت ها شاهد این هستیم که انتظارات فقط از شهرداری است. در حالی که حدود 70 درصد ادارات دولتی ما هم برای حضور تمام شهروندان مناسب سازی نشده است. به همین دلیل، ضروری است معاونت معماری و شهرسازی در کنار اهتمام به مناسب سازی در ساخت و سازهای جدید در خصوص بناها و فضاهای فعلی هم نظارت بیشتری به خرج بدهد .

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1257

به "معابر شهر تهران مناسب حضور همه شهروندان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معابر شهر تهران مناسب حضور همه شهروندان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید