مزایا و معایب نوبرانه ها

به گزارش ایپتن، نوبرانه ها همان خواص میوه های رسیده را دارند و با توجه به اینکه تازه اند، مصرف شان بسیار خوب به نظر می رسد اما گاهی به علت نارس بودن و داشتن بعضی ترکیبات می توانند مشکلاتی را برای مصرف نماینده به همراه آورند. به طور کلی، نوبرانه ها معایب زیادی ندارند و تنها ایرادی که به آنها وارد است، گاهی نارس بودن آنهاست که در این صورت به علت ترکیبات موجود همچون میوه های رسیده تمامی مواد مغذی مورد انتظار برای بدن را ندارند.به عبارت ساده تر، ترکیبات موجود در میوه های نارس تنها در صورتی که بیش از حد مصرف شوند می توانند مشکل زا باشند و حالاتی شبیه به مسمومیت ایجاد نمایند.

مزایا و معایب نوبرانه ها

مزایا و معایب نوبرانه ها

نویسنده:دکتر خدیجه رحمانی / متخصص تغذیه

نوبرانه ها همان خواص میوه های رسیده را دارند و با توجه به اینکه تازه اند، مصرف شان بسیار خوب به نظر می رسد اما گاهی به علت نارس بودن و داشتن بعضی ترکیبات می توانند مشکلاتی را برای مصرف نماینده به همراه آورند. به طور کلی، نوبرانه ها معایب زیادی ندارند و تنها ایرادی که به آنها وارد است، گاهی نارس بودن آنهاست که در این صورت به علت ترکیبات موجود همچون میوه های رسیده تمامی مواد مغذی مورد انتظار برای بدن را ندارند.

به عبارت ساده تر، ترکیبات موجود در میوه های نارس تنها در صورتی که بیش از حد مصرف شوند می توانند مشکل زا باشند و حالاتی شبیه به مسمومیت ایجاد نمایند. یکی از نوبرانه های معروفی که هواداران بسیاری هم دارد گوجه سبز است که به صورت خام یا پخته مورد مصرف قرار می گیرد. درباره این میوه باید گفت که گوجه سبز اگر در حد مصرف معمول میوه ها (2 تا 4 واحد در روز) مصرف گردد، مسئله ای پیش نمی آورد. اما در افرادی که اختلالات گوارشی به ویژه سوءهاضمه دارند ممکن است هضم را دچار مشکل نموده و سنگین باشد. همین جا باید یادآور شد که نصف لیوان گوجه سبز یک واحد میوه محسوب می گردد. به علاوه، نباید فراموش کنید که مصرف گوجه سبز در حد یک واحد هم برای افرادی که مشکل گوارشی دارند، مشکل ساز نخواهد بود اما تاکید می کنم که گوجه سبز را نباید در حد زیاد مصرف کرد زیرا می تواند مسمومیت ایجاد کند.

وقتی گفته می گردد مصرف 2 تا 4 واحد میوه در روز توصیه می گردد به این معنی نیست که تمامی آن از یک نوع میوه باشد. تنوع در این میان، لازم و لازم است. مصرف یک واحد گوجه سبز در روز کافی است اما 4 واحد شاید مشکل ساز باشد؛ به ویژه اگر کاملا نارس میل گردد. پس باز هم می رسیم به این موضوع که باید تعادل را جدی گرفت و از هر زیاده روی دوری کرد.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1798

به "مزایا و معایب نوبرانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایا و معایب نوبرانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید