طراحی آشپزخانه کوچک به شیوه ای مدرن و خلاقانه همراه با عکس

به گزارش ایپتن، با پیشرفت روزافزون علم طراحی دیگر داشتن فضای کوچک به مسئله ای نگران کننده تبدیل نخواهد شد زیرا با پیروی از اصول طراحی می توانید یک فضای کوچک را عظیم و دلباز نشان دهید. طراحی آشپزخانه کوچک نیز با استفاده از همین روش ها به صورتی کاملا موثر می تواند عظیم و دلباز جلوه کند. در فضاهای کوچک استفاده خلاقانه از فضا الویت اول طراحی است، قرار دادن وسیله های جمع و جور و کاربردی در دکوراسیون آشپزخانه تا حدود زیادی موثر واقع خواهد شد. اگر فضایی آزاد و نسبتا زیاد در مرکز آشپزخانه وجود دارد پس بهتر است از آن بعنوان فضای ذخیره سازی (جزیره آشپزخانه) استفاده گردد.

طراحی آشپزخانه کوچک به شیوه ای مدرن و خلاقانه همراه با عکس

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

نقشه ریزی و چینش وسایل آشپزخانه از جمله کابینت ها به صورت دقیق و منطقی به آزاد کردن فضا یاری بسیار زیادی خواهد نمود و در کنار آن نگهداری و نظافت آشپزخانه با سهولت بیشتری انجام می پذیرد. کیفیت لوازمی که در آشپزخانه استفاده می کنید با گذشت زمان تاثیر خود را نشان خواهد داد. لوازمی که برای انجام دادن چند هدف طراحی شده اند و از طرفی فضای کمی هم اشغال می نمایند تا حدود زیادی احتیاج به سایر ابزار مورد استفاده در آشپزخانه را از بین می برند. برای مثال استفاده از تخته گوشت های تاشونده یا کشویی در کنار سینک ظرفشویی که در مواد غیر ضروری به داخل یا روی سینک تا می شوند یک ایده بسیار جالب و موثر خواهد بود از چنین تخته گوشت هایی می توان علاوه بر گوشت برای برش دادن سایر مواد غذایی و همچنین بعنوان یک فضای کانتر اضافه نیز استفاده کرد.

نورپردازی صحیح در آشپزخانه نیز از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا یک نورپردازی موثر می تواند بگونه ای خطای دید بوجود آورده و فضای آشپزخانه را عظیم تر جلوه دهد. قرار دادن کاشی های آشپزخانه به شکل مورب یا اریب، عوض کردن کابینت های کهنه با کابینت های چوبی یا ترکیب چوب و شیشه همگی تاثیر زیادی بروی طراحی آشپزخانه کوچک خواهد گذاشت. در شکل های زیر تعدادی از دکوراسیون های شیک آشپزخانه های کوچک را مشاهده خواهید کرد.

طراحی آشپزخانه کوچک

منبع: اتاق
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1229

به "طراحی آشپزخانه کوچک به شیوه ای مدرن و خلاقانه همراه با عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی آشپزخانه کوچک به شیوه ای مدرن و خلاقانه همراه با عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید