4 نماینده آمریکا خواهان آنالیز جنایات جنگی ترکیه در سوریه شدند

به گزارش ایپتن، ایسنا نوشت:چهار تن از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا ضمن ارسال پیامی به فرستاده ویژه آمریکا به سوریه خواهان انجام تحقیقات فوری وزارت خارجه پیرامون استفاده نیروهای ترکیه ای از گاز فسفر سفید علیه کردها در شمال سوریه شدند.

4 نماینده آمریکا خواهان آنالیز جنایات جنگی ترکیه در سوریه شدند

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش روسیاالیوم، در پی ادعاها درباره استفاده ترکیه از گاز فسفر سفید علیه غیرنظامیان سوریه، گروهی از نمایندگان آمریکا و در رأس آنها ایلهان عمر، نماینده زن مسلمان حزب دموکرات در مجلس نمایندگان پیغامی به جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا به سوریه فرستادند.

در این پیغام که عمر آن را در وبسایت خود منتشر نموده است، اظهارات ناظران و سازمان های بین المللی درباره اخبار مربوط به استفاده نیروهای ترکیه از فسفر سفید در جریان عملیات نظامی علیه نظامیان کرد در 16 اکتبر در شمال سوریه آمده و بر این مسأله تأکید شده که اگر صحت این ادعاها اثبات گردد، این اقدامات جنایت جنگی و ضد انسانی محسوب خواهد شد.

در ادامه این پیغام آمده است، فسفر سفید ممکن است برای مقاصد نظامی که طبق قوانین داخلی و بین المللی مجاز است، استفاده گردد اما گزارش های منتشر شده از سوی سازمان ها و شخصیت ها مانند سازمان هلال احمر کُردها بر این مسأله تأکید دارد که نیروهای ترکیه از این ماده در حملات 16 اکتبر خود به عنوان سلاح آتش زا علیه غیرنظامیان استفاده نموده اند، اقدامی که می تواند یک جنایت جنگی باشد.

نمایندگان آمریکا در این پیغام ضمن انتقاد از سازمان منع تسلیحات شیمیایی که انجام تحقیقات درباره استفاده از فسفر سفید توسط ترکیه را رد و تنها به اعلام اینکه شرایط را پیگیری می نماید، اکتفا نموده است، اعلام کردند، این سازمان یک روز پس از این حمله مبلغ 30 هزار یورو از ترکیه دریافت نموده است.

در این پیغام از جفری خواسته شده گزارش مفصلی درباره این حمله احتمالی ترکیه به کنگره ارائه دهد و از وزارت خارجه آمریکا هم درخواست شده تحقیقات کامل و شفافی درخصوص این موضوع انجام دهد.

نمایندگان آمریکا در این پیغام هشدار دادند، نمونه های جمع آوری شده از بعضی از غیرنظامیان که گفته شده در معرض حملات با فسفر سفید قرار داشتند، همچنان در اربیل عراق موجود است و باید فوراً آنالیز شوند تا جامعه بین الملل و ایالات متحده ادله و شواهدی راجع به این موضوع بدست آورند.

این نمایندگان اعلام کردند، در صورت تأیید این اخبار درباره حمله مذکور ترکیه باید به وسیله تصویب قطعنامه هایی در شورای امنیت و نیز ارائه دادخواستی به دادگاه کیفری بین المللی مسؤولان این حمله مورد پیگرد قرار بگیرند.

علاوه بر عمر سه نماینده دیگر مجلس نمایندگان آمریکا یعنی کارن باس، نماینده دموکرات و عضو کمیته قضایی مجلس نمایندگان، شیلا جکسون-لی، نمایندهٔ حوزه انتخابیه هجدهم تگزاس از حزب دموکرات در این مجلس و یوان وارگاس، نمایندهٔ حوزه انتخابیه کالیفرنیا از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان این نامه را امضا نموده اند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 668

به "4 نماینده آمریکا خواهان آنالیز جنایات جنگی ترکیه در سوریه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نماینده آمریکا خواهان آنالیز جنایات جنگی ترکیه در سوریه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید