گزارش خبرنگاران از پاسخ زائرین پاکستانی به شایعه پراکنی رسانه های وابسته به آل سعود

به گزارش ایپتن، به دنبال اتهام زنی برخی رسانه های وابسته به عربستان در پاکستان، زائرین پاکستانی ضمن حمایت از اقدامات ایران این اتهام زنی را بی اساس دانستند.

گزارش خبرنگاران از پاسخ زائرین پاکستانی به شایعه پراکنی رسانه های وابسته به آل سعود

به گزارش دفتر منطقه ای ایپتن، برخی رسانه های حامی عربستان در پاکستان از جمله جیو تی وی طی روزهای اخیر تلاش کردند در برنامه های خود زائرین پاکستانی را عامل انتشار کرونا در کشور معرفی نمایند.

این نقشه پس از فوت دو بیمار که هر دوی آنها از عربستان به پاکستان بازگشته بودند به سرعت مغلوب گردید ولی طرفداران آل سعود این بار نقشه جدیدی در پیش گرفته و خود را دلسوز زائرین معرفی کردند.

آنها مدعی شدند که زائرین پاکستانی که به دلیل بسته شدن مرز داخل ایران حضور داشتند توسط نیروی انتظامی دستگیر و رد مرز شده اند، این اتهام زنی به سرعت در فضای مجازی و حتی برنامه های زنده تلویزیونی منتشر شد.

پس از این توطئه آشکار که روابط دوستان ایران و پاکستان را هدف قرار داده بود دولت اسلام آباد دستور داد تمام برنامه هایی که به اتهام زنی می پردازند تعطیل شود و حتی برخی از مناظره های پر بیننده تر را از روی سایت های پربازدیدی مانند یوتیوب نیز حذف کرد.

با این حال دست به دست شدن این شایعه در فضای مجازی به خصوص واتساپ باعث شد تا زائرین پاکستانی نیز برای بیان حقیقت و دفاع از ایران اقدام نمایند.

تعدادی از زائرین پاکستانی که هنوز هم در شهر مشهد حضور دارند ضمن انتشار ویدیوهایی اعلام کردند: تمام اتهام زنی های اجرا شده بی اساس است و در مدت حضورشان در ایران نه تنها با رفتار زشتی روبرو نشده اند بلکه دولت ایران و مسئولین حرم مطهر رضوی مانند یک میهمان با آنها برخورد کرده اند.

زائرین پاکستان تصریح کردند: هیچ کس به اجبار رد مرز نشده است و بیشتر زائرین به محض فراهم شدن شرایط به صورت خودخواسته ایران را ترک کرده و به پاکستان بازگشته اند.

گفتنی است همزمان با شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای ایران و پاکستان چند هزار زائر با لغو اجباری برنامه سفر خود روبرو شده بودند.

در این مدت با همکاری ادارات ایران و همچنین سفارت و کنسولگری پاکستان تقریبا تمام زائرین پیروز شدند به خاک پاکستان بازگردند.

با این حال در این زمان حدود 80 زائر پاکستانی در شهرهای قم و مشهد حضور دارند که به دلیل کهولت سن یا بیماری توان حرکت ندارند و منتظر هستند تا دولت اسلام آباد آنها را با یک پرواز اختصاصی به خاک کشورشان بازگرداند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 931

به "گزارش خبرنگاران از پاسخ زائرین پاکستانی به شایعه پراکنی رسانه های وابسته به آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگاران از پاسخ زائرین پاکستانی به شایعه پراکنی رسانه های وابسته به آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید