کرونا در شیب کاهش؟

به گزارش ایپتن، یکی از مدیران اجرایی سازمان دنیای بهداشت شرایط کنونی دنیا را از لحاظ همه گیری کرونا به راه رفتن روی لبه تیغ توصیف می نماید که هرگونه خطا می تواند اوضاع را به شدت بحرانی کند.

کرونا در شیب کاهش؟

به گزارش خبرنگاران ، دنیا در شرایط بحرانی قرار گرفته است. در حال حاضر هند همچنان یک شرایط فوق العاده حساس را پشت سر می گذارد هر چند موارد ابتلا کمی (فقط کمی) نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است اما همچنان شرایط بحرانی است تا جایی که هم اکنون فشار زیادی بر روی نخست وزیر هند وجود دارد تا کل کشور پرجمعیت هندوستان را با قرنطینه بسیار سختگیرانه روبرو کند.

اما با وجود شرایط شدیدی که در هند و بعضی دیگر کشورهای آسیای جنوب و جنوب شرقی وجود دارد موارد ابتلا به کرونا در دنیا روز به روز کاهش پیدا می نماید. البته کاهش موارد ابتلا در دنیا به معنای خنثی شدن کلی موج های کرونا در کشورهای مختلف نیست و هنوز بعضی کشورها با گذر از موجی که با آن دست و پنجه نرم می نمایند، فاصله دارند.

هم اکنون در انگلستان و آمریکا و سایر کشورهای اروپایی شرایط واکسیناسیون همگانی به شکلی منظم پیش می رود و کارشناسان تخمین می زنند موارد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پی واکسیناسیون تا 95 درصد کاهش پیدا کند.

مرور آمار مربوط به موارد ابتلا در روزهای اخیر نشان می دهد که می تواند به کاهش موارد کرونا بیشتر امیدوارتر بود و به این ترتیب روزهای بهتری را پیش بینی کرد.

موارد ابتلای روزانه به کرونا:

موارد ابتلا در روز یکشنبه نهم می: 649 هزار و 149 مورد

موارد ابتلا در روز شنبه هشتم می: 783 هزار و 344 مورد

موارد ابتلا در روز آدینه هفتم می: 836 هزار و 804 مورد

موارد ابتلا در روز پنجشنبه ششم می: 861 هزار و 268 مورد

موارد مرگ و میر روزانه در پی ابتلا به کرونا:

موارد فوت در روز یکشنبه نهم می: 10 هزار و 206 نفر

موارد فوت در روز شنبه هشتم می: 13 هزار و 33 نفر

موارد فوت در روز آدینه هفتم می: 13 هزار و 741 نفر

موارد فوت در روز پنجشنبه ششم می: 14 هزار و 48 نفر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1659

به "کرونا در شیب کاهش؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در شیب کاهش؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید