وزیر خارجه آمریکا به مرتکبان خشونت در میانمار هشدار داد

به گزارش ایپتن، ویر خارجه آمریکا گفت به اتخاذ اقدام های قاطع علیه مرتکبان خشونت در برابر مردم میانمار ادامه خواهند داد.

وزیر خارجه آمریکا به مرتکبان خشونت در میانمار هشدار داد

آنتونی بلینکن روز یکشنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: ایالات متحده به اتخاذ اقدامات قاطع علیه کسانی که مرتکب خشونت در برابر مردم میانمار که خواهان بازگرداندن دولت منتخب دموکراتیک خودشان هستند، ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: ما با مردم میانمار می ایستیم.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم در صحفه توئیتری خود نوشت: ما همچنان در کنار مردم میانمار می ایستیم تا زمانیکه آنها آرزوهای خود را برای صلح، دموکراسی و حاکمیت قانون ابراز می کنند.

وی اظهار کرد: ما از ارتش می خواهیم خشونت را متوقف کند، همه کسانی را که به ناحق بازداشت شده اند آزاد سازد، حمله به روزنامه نگاران و فعالان را متوقف کند و به خواست مردم احترام بگذارد.

در این رابطه، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد هم روز یکشنبه گفت: من استفاده از خشونت مرگبار در میانمار را محکوم می کنم، استفاده از نیروی کشنده، ارعاب و آزار و اذیت علیه تظاهرکنندگان صلح طلب غیر قابل قبول است.

وی اضافه نمود: همه حق تجمع مسالمت آمیز را دارند، من از همه احزاب می خواهم که به نتایج انتخابات احترام بگذارند و به حکومت غیرنظامی برگردند.

با افزایش درگیری میان نیروهای امنیتی میانمار با معترضان، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز شنبه شب در پیام توئیتری نوشت: من خشونت علیه معترضین غیرنظامی توسط ارتش (میانمار) را شدیداً محکوم می کنم.

وی اضافه نمود: از ارتش و همه نیروهای امنیتی در میانمار می خواهم که فوراً خشونت علیه غیرنظامیان را متوقف کنند، ما روز دوشنبه درباره آخرین رویدادهای میانمار و اتخاذ راه های مناسب تصمیم گیری خواهیم کرد.

به دنبال سقوط دولت آنگ آن سوچی در میانمار و کودتای ارتش، این کشور درگیر اعتراضات مردمی و حضور هزاران نفر در خیابان ها بوده است و تا به امروز صدها تن نیز بازداشت شده اند.

این کودتا سه ماه پس از آن رخ داد که حزب آنگ سان سوچی، در انتخابات، دومین پیروزی غیرمنتظره را از آن خود کرد.

ارتش میانمار مدعی است که به دلیل تقلب در انتخابات مجلسی ماه نوامبر (آبان) دولت غیرنظامی را برکنار کرده و پس از پایان شرایط اضطراری رای گیری جدیدی برگزار خواهد شد و قدرت را به برنده انتخابات منتقل خواهد کرد.

اما کمیسیون انتخابات میانمار تقلب در رای گیری را تکذیب کرده و فعالان سیاسی می گویند هدف ارتش از به دست دریافت قدرت جلوگیری از آغاز کار مجلس جدید بوده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1489

به "وزیر خارجه آمریکا به مرتکبان خشونت در میانمار هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آمریکا به مرتکبان خشونت در میانمار هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید