واکنش مقامات ترکیه به قتل عام افراد ربوده شده توسط پ ک ک

به گزارش ایپتن، مقامات و گروههای مختلف سیاسی، اقدام گروه تروریستی پ ک ک در قتل عام 13 نفر از اسرای خود در کردستان عراق را محکوم کردند.

واکنش مقامات ترکیه به قتل عام افراد ربوده شده توسط پ ک ک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در عملیات اخیر نیروهای ترکیه در شمال عراق که به چنگال عقاب 2 موسوم است، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه از پیدا شدن 13 غیر نظامی در یکی از غارهای محل اختفای عناصر پ ک ک اطلاع داد که توسط این گروه با شلیک گلوله به سر اعدام شده بودند.

این 13 فرد، به گفته مقامات نظامی ترکیه ربوده شده و در پناهگاههای پ ک ک در کردستان عراق نگهداری می شدند. 12 نفر از آنها با شلیک گلوله به سر و یکی از آنها نیز با شلیک به شانه ها از پای در آمده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این رویداد، جامعه ترکیه را متاثر نموده و واکنش های زیادی را به همراه داشته است.

ابراهیم کالین سخنگو و مشاور رئیس جمهور ترکیه در همین خصوص در حساب توییتری خود نوشت: گروه تروریستی پ.ک.ک به حملات علیه غیرنظامیان ادامه می دهد و دنیا در مقابل این اقدام سکوت نموده است. این سکوت به منزله شراکت در جرم است، اما ما در مقابل آن سکوت نخواهیم کرد.

از سوی دیگر، فخرالدین آلتون، رئیس دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه نیز در این رابطه گفت: حامیان، سخنگوها و راهنمایی کنندگان گروه های تروریستی از فاصله دور را به خوبی می شناسیم. ترکیه بدون وقفه به کوشش های خود در زمینه آشکار کردن این روابط فاسد و شکستن کمر گروه های تروریستی ادامه خواهد داد.

دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی نیز در این باره نوشت: کشتن این 13 غیر نظامی از سوی خائنان(عناصر پ ک ک) همچون آتشی بر قلب ما بود. از خداوند برای آنها طلب رحمت دارم. تسلیت عرض می کنم. معتقدم که این قتل عام از سوی سازمان تروریستی پ ک ک و حامیان آنها، یک نقطه عطف و لحظه ای سرنوشت ساز برای حساب کشیدن از آنهاست. از این پس هیچ چیز مانند گذشته نخواهد بود. هیچکس قادر نخواهد بود که در پشت کلیشه ها پنهان بماند.

عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه نیز این اقدام را حمله ای به انسانیت خوانده و اضافه نمود: نیروهای نظامی قهرمان ما پاسخ این اقدام پست را خواهند داد.

مرال آکشنر رهبر حزب خوب نیز در بیانیه ای این اقدام را محکوم نموده و برای جان باختگان طلب رحمت و برای خانواده های آنها نیز طلب صبر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1473

به "واکنش مقامات ترکیه به قتل عام افراد ربوده شده توسط پ ک ک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مقامات ترکیه به قتل عام افراد ربوده شده توسط پ ک ک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید