نگرانی روسیه درباره خشونت پلیس آمریکا علیه خبرنگاران، هشدار به روس ها درباره دستگیری توسط آمریکا

به گزارش ایپتن، وزارت امور خارجه روسیه از سازمان های بین المللی خواست تا نسبت به قانونی شدن استفاده از زور و خشونت نیروهای پلیس آمریکا علیه نمایندگان رسانه های گروهی، واکنش مناسب نشان دهند.

نگرانی روسیه درباره خشونت پلیس آمریکا علیه خبرنگاران، هشدار به روس ها درباره دستگیری توسط آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای بیان کرد، مقامات مسکو امیدوارند که ساختارهای بین المللی به استفاده از زور علیه نمایندگان رسانه های گروهی در جریان اعتراضات در شهر پورتلند آمریکا، واکنش بی طرفانه و مناسب را نشان دهند.

در این بیانیه آمده است: ما نگران تصمیم دادگاه تجدیدنظر حوزه 9 ایالات متحده درباره لغو توقیف موقت دادگاه بدوی برای دستگیری و پراکنده کردن خبرنگاران وگزارشگران رسانه های گروهی و همچنین تهدیدات نیروهای انتظامی آمریکایی در جریان اعتراضات در شهر پورتلند هستیم. استدلال این دادگاه غیرقابل قبول بوده و زمینه خطرناکی را برای مشروعیت بخشیدن به خشونت پلیس علیه ارباب رسانه ای ایجاد می نماید. چنین تصمیم گیری، نه تنها با قوانین آمریکا، به ویژه با اصلاحیه اول قانون اساسی ایالات متحده، بلکه با اصول دموکراتیک در زمینه تضمین آزادی رسانه ها مغایرت دارد.

وزارت امور خارجه روسیه یادآور شده است که در طول ماه آگوست، فعالان حقوق بشری بیش از 700 مورد بازداشت غیرقانونی و استفاده از زور و خشونت توسط نیروهای پلیس آمریکا در برابر نمایندگان مطبوعات در جریان اعتراضات در ایالات متحده را ثبت نموده اند.

مقامات مسکو از واشنگتن انتظار دارد تا اطمینان حاصل کند که کلیه موارد نقض حقوق رسانه ها به طور کامل مورد آنالیز قرار بگرید.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین در رابطه با دستگیری ایگور کروچکوف شهروند روسی در ایالات متحده، به شهروندان این کشور که به خارج سفر می نمایند، در مورد تحت تعقیب قرار دریافت توسط سرویس های امنیتی ویژه ایالات متحده هشدار داد.

این وزارتخانه تأکید کرد، این خطر هم در خاک ایالات متحده و هم به درخواست مقامات آن در کشورهای ثالث وجود دارد.

دیپلمات های روسی یادآور شدند: با وجود درخواست های بی شمار طرف روسی برای عادی سازی همکاری های بر اساس توافقنامه دوجانبه در زمینه یاری های حقوقی متقابل در امور جنایی مربوط به سال 1999، سازمان های اجرای قانون ایالات متحده بطور جدی در حال دستگیری اتباع روسی در سراسر دنیا هستند و از سال 2008 تا به امروز، 56 مورد از این قبیل دستگیری ها در خاک کشورهای ثالث ثبت شده است که شش مورد آنها در سال 2019 اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1187

به "نگرانی روسیه درباره خشونت پلیس آمریکا علیه خبرنگاران، هشدار به روس ها درباره دستگیری توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی روسیه درباره خشونت پلیس آمریکا علیه خبرنگاران، هشدار به روس ها درباره دستگیری توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید