مرز مشترک پاکستان و افغانستان برای فعالیت های تجاری باز می گردد

به گزارش ایپتن، دولت مردان اسلام آباد از بازگشایی مجدد مرز مشترک پاکستان و افغانستان در منطقه چمن خبر داده و تصریح کردند: فعالیت های بازرگانی از سر گرفته خواهد شد.

مرز مشترک پاکستان و افغانستان برای فعالیت های تجاری باز می گردد

به گزارش دفتر منطقه ای ایپتن به نقل از جیو تی وی، مسئولین پاکستانی و افغانستانی ضمن برگزاری جلسه ای تصمیم دارند فعالیت های مرز چمن را از سر بگیرند.

این مرز که پس از بحران کرونا بسته شده بود قرار است از فردا بازگشایی گردد و تجار دو کشور بتوانند مبادلات خود را شروع نمایند.

علاوه بر این مسئولین دو کشور با انتقال اتباعشان به خاک خود نیز موافقت کردند و قرار است تمام اتباع دو کشور در بدو ورود به وطنشان مورد پایش سلامت قرار بگیرند.

پاکستان از راه اندازی یک مرز عظیم قرنطینه در مرز چمن خبر داده و بیان کرد: افراد پس از ورود به خاک پاکستان 14 روز قرنطینه خواهند شد.

مرز چمن یکی از مهم ترین گذرگاه های مرزی میان پاکستان و افغانستان است که پس از شیوع کرونا بسته شد.

دولت اسلام آباد که دستور بسته شدن این مرز را صادر نموده بود برای چند روز فعالیت های مالی را به وسیله این مرز از سر گرفت ولی مجددا مجبور به بستن این مرز شد.

پاکستان حجم زیادی از محصولات مورد احتیاج مردم افغانستان را تامین می نماید و بسته شدن جهت تجاری با کابل خسارت های مالی زیادی برای تجار پاکستانی به همراه دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 924

به "مرز مشترک پاکستان و افغانستان برای فعالیت های تجاری باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز مشترک پاکستان و افغانستان برای فعالیت های تجاری باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید