ما نیازمند سرمایه گذاری عربستان سعودی در سرزمینمان نیستیم

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، حسن فدعم الجنابی نماینده مجلس عراق در سخنانی از واگذاری بعضی زمین ها به عربستان سعودی و سرمایه گذاری این کشور در عراق به شدت انتقاد کرد.

ما نیازمند سرمایه گذاری عربستان سعودی در سرزمینمان نیستیم

بر اساس این گزارش، وی در همین ارتباط با انتشار یک پست توئیتری نوشت: ما نیازمند این نیستیم که غریبه ها روی زمین های ما سرمایه گذاری نمایند. ما آب داریم، زمین داریم، تجربه و نیروی کار داریم و از آن مهم تر مدیریت داریم.

این نماینده مجلس عراق در ادامه یادآور شد: پس چرا باید سرمایه گذار خارجی برای ما آورده گردد؟ وی سپس خطاب به مسئولان عراقی گفت: از تولیدات داخلی حمایت کنید، جلوی فساد را بگیرد و خواهید دید که جوانان ما و فرزندان این سرزمین چه می نمایند. وی همچنین خطاب به مقامات عراقی تأکید کرد: به خودتان اعتماد داشته باشید. به ملت خود اعتماد داشته باشید. این راه چاره است.

مدتی است که مسأله واگذاری زمین هایی در نقاط مختلف عراق به عربستان سعودی با هدف سرمایه گذاری های مالی این کشور، جنجال زیادی را در صحنه سیاسی عراق ایجاد نموده است. رهبران احزاب و جریان های سیاسی مختلف به این اقدام دولت بغداد واکنش نشان داده و آن را برخلاف منافع ملی قلمداد نموده اند. بعضی دیگر از شخصیت ها و تحلیلگران سیاسی عراقی نیز به واگذاری زمین به سعودی نیز واکنش نشان داده و از آن به شدت انتقاد نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1297

به "ما نیازمند سرمایه گذاری عربستان سعودی در سرزمینمان نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما نیازمند سرمایه گذاری عربستان سعودی در سرزمینمان نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید