عملکرد مناسب آموزش عالی در دوران بحران کرونا

به گزارش ایپتن، معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: همه فعالیت های پژوهشی در رابطه با ویروس کرونا در پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری متمرکز است.

عملکرد مناسب آموزش عالی در دوران بحران کرونا

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ایپتن به نقل از وزارت علوم، مسعود برومند، در نشست وزیر علوم و معاونان این وزارتخانه با جمعی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس با معرفی سامانه اطلاعات به روز شده کووید 19 که با کوشش مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(ISC) شیراز تهیه شده، ویژگی ها و مزیت های این سایت را برشمرد و گفت: آخرین مقالات حوزه کرونا، اطلاعات مبتلا شدگان، درمان شده ها و… به صورت به روز در سایت قابل مشاهده و رصد است.

وی اضافه کرد: در مورد اقدامات آموزش عالی در دوران بحران بیماری کرونا می توان گفت که عملکرد مناسبی اجرا شده است. همه فعالیت های پژوهشی در رابطه با این بیماری شامل فعالیت های تشخیصی تا پژوهش های علمی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری متمرکز شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم در ادامه با اشاره به اقدامات پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری در مورد مبارزه با شیوع بیماری کرونا گفت: روزانه 13 هزار جفت دستکش، 65 هزار ماسک و 300 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط پارک های علم و فناوری فراوریشده است.

وی اضافه کرد: همچنین فعالیت مراکز آموزشی را در این مدت برای حضور در این عرصه راهنمایی کردیم. به عنوان مثال در اصفهان 25 شرکت دانش بنیان تغییر کاربری داده و محصول خود را به سمت فراوری مواد ضدعفونی راهنمایی کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 935

به "عملکرد مناسب آموزش عالی در دوران بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد مناسب آموزش عالی در دوران بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید