روسیه: نباید درباره حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان زود قضاوت گردد

به گزارش ایپتن، یک مقام ارشد دولت روسیه در خصوص قضاوت شتابزده درباره حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان هشدار داد.

روسیه: نباید درباره حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان زود قضاوت گردد

با همراهی تور عمان ارزان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل ایپتن به نقل از ریانووستی، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در واکنش به حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان تأکید کرد که نباید در مورد این حادثه زود قضاوت گردد.

این دیپلمات ارشد روس پس از ملاقات با اعضای کمیته روابط خارجی دومای روسیه، در مورد حادثه اخیر در دریای عمان به ایپتن گفت: من می خواهم از این فرصت استفاده کنم و در مورد هرگونه نتیجه گیری شتابزده و نیز در مورد کوشش بعضی کشورهای شناخته شده برای تحمیل کردن مسئولیت حادثه به یک کشور خاص هشدار دهم.

پیش از ظهر امروز دو کشتی نفتکش شامل نفتکش Front Altair که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر اتانول بارگیری نموده بود و نفتکش Kokuka Courageous که با پرچم پاناما از الجبیل عربستان به مقصد سنگاپور، محموله متانول حمل می کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

تا به امروز هیچ داده قطعی مبنی بر اینکه چه گروه یا رژیم یا کشوری عامل این اقدام بوده مخابره نشده اما برآورد ها درباره آن در رسانه ها در حال شروع است. با توجه به سابقه ادعاها علیه جمهوری اسلامی ایران که از ماجرای فجیره شروع شد، پیش بینی این موضوع سخت نیست که احتمالاً رسانه ها و حتی مقامات غربی درصدد خواهند بود که پای ایران را نیز به موضوع باز نمایند، در واقع معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز دقیقاً به همین دلیل در مورد قضاوت های شتابزده و کوشش برای مقصر جلوه دادن یک کشور خاص (تعییناً ایران) هشدار داده است.

در ماجرای فجیره نیز دقیقاً همین قضاوت ها و کوشش ها رخ داد اما در نهایت تعیین شد در گزارشی که اماراتی ها با یاری نروژ و قاعدتاً دوستان آمریکایی و انگلیسی خود تهیه و به شورای امنیت سازمان ارسال کردند نتوانستند هیچ استدلال و سندی مبنی بر اینکه ایران در این ماجرا نقش داشته ارائه نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 679

به "روسیه: نباید درباره حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان زود قضاوت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: نباید درباره حادثه انفجار نفتکش ها در دریای عمان زود قضاوت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید